Par jaunumiem Burtnieka apsaimniekošanā

- 12.Decembris, 2017
Ekonomika
Laikrakstā

Lai pilnveidotu Burtnieku ezera izmantošanu un apsaimniekošanu, Burtnieku novada pašvaldība ir izveidojusi Burtnieku ezera Konsultatīvo padomi septiņu konsultantu sastāvā. Padomes sastāvā ir pa pārstāvim no Burtnieku novada pašvaldības Attīstības nodaļas, Tūrisma un rekreācijas jomas Burtnieku ezerā, Burtnieku ezera zvejnieku biedrības, Valmieras mednieku un makšķernieku biedrības (MMB), Dabas aizsardzības pārvaldes, Burtnieku novada pašvaldības policijas un Valsts vides dienesta.

28. novembrī Burtnieku pagasta kultūras namā lietišķā gaisotnē notika pirmā Konsultatīvās padomes iepazīšanās sēde, kurā piedalījās arī Burtnieku novada pašvaldības priekšsēdētājs Guntars Štrombergs. Kā izteicās zvejnieku un makšķernieku pārstāvji, lomi ezerā ir krietni samazinājušies, tāpēc jādomā, kā tos atjaunot. Tika runāts par bebru nograuztajiem kokiem, kuri piesārņo upes, un šos kokus tik vienkārši nedrīkst aizvākt. Dabas aizsardzības un vides dienesta pārstāvji apsolīja palīdzēt šo lietu  vienkāršot.

Tika nolemts nākamā gada sākumā uzaicināt uz Konsultatīvās padomes sēdi zinātniekus, kuri ir izstrādājuši Burtnieku ezera ekspluatācijas noteikumus, un tad pieņemt galīgos lēmumus, lai nepieļautu nelietderīgu naudas izšķērdēšanu, kā tas bija noticis iepriekš. Uz šādas optimistiskas nots beidzās mūsu pirmā iepazīšanās.

Nākamajā dienā, priecājoties par to, ka tagad beidzot tiks uzklausīts arī makšķernieku viedoklis, atvēru Burtnieku novada mājaslapu internetā, kur bija norādīta 15. novembra Burtnieku novada domes sēdes darba kārtība. Tajā bija paredzēta rūpnieciskās zvejas tīklu limita piešķiršana 2018. gadam. Noklausījos sēdes  audioierakstu un sapratu, ka uz nākamo gadu  zvejniekiem viss jau ir sakārtots, lai gan pirms pašvaldību vēlēšanām vairāku partiju Burtnieku novada domes deputātu kandidātu programmās bija paredzēta ezera saglabāšana makšķerniekiem un ūdens sporta veidu attīstībai.

VĒL COPES LAIKS. Burtnieka centra kanāls oktobrī. Gunta Vīksnas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru