Par situāciju lauku tūrisma nozarē

- 20.Maijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijas lauku tūrisma asociācija «Lauku ceļotājs» nesen aptaujāja lauku tūrisma uzņēmējus par šā brīža situāciju un prognozēm vasarai. Pretēji finanšu ministra valdības sēdē sniegtajai informācijai par to, ka «Lauku tūrismā» šovasar viss ir «aizsists», asociācijas biedri informē, ka rezervācijas tiek atceltas un ienākumi krītas par 80 – 100%. Pastāv risks, ka daudzi uzņēmumi krīzi var nepārdzīvot.

Krīzes situācija ietekmē gan sabiedrības, gan tūrisma uzņēmēju reakcijas, kam pamatā nereti ir bailes gan par savu veselību un drošību, gan izdzīvošanu, zaudējot ienākumus. Aptaujājot uzņēmējus, redzams, ka kopumā nozares darbība šobrīd ir paralizēta. Iezīmējas vairāki procesi krīzes laikā. 

Lauku tūrisma mītņu rezervācijas

Daļai saimniecību rezervācijas apstājušās par 80 – 100%. Atceltas jau veiktās rezervācijas, jaunas neienāk. Atceltas arī visas grupu pasākumu rezervācijas – kāzas, korporatīvie pasākumi, semināri, nometnes utt.

Dažām saimniecībām vasaras rezervācijas no vietējiem un tuvējo ārvalstu klientiem pagaidām ir spēkā, bet klienti nogaida. Tiesa, saimnieki saņem jaunus informācijas pieprasījumus no vietējiem, dažkārt arī ārvalstu tūristiem, uz vasaras mēnešiem, īpaši brīvdienu mājām, bet tās vēl nav rezervācijas.

TŪRISTUS GAIDOT. Ne vienā vien Latvijas lauku tūrisma sētā pašlaik ar cerībām skatās jaunās tūrisma sezonas virzienā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru