Pašdarbības kolektīvi sezonu noslēgs ar brīvdabas koncertiem

- 16.Maijs, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Tuvojas sezonas noslēgums Valmieras Kultūras centra mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem. Lai arī iepriekšējais gads aizvadīts Latvijas simtgades un Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku zīmē, arī šī sezona bijusi gana darbīga un notikumiem bagāta. Pretēji prognozētajam, ka gadā pēc Dziesmu un Deju svētkiem aktivitāte kolektīvos varētu samazināties, Valmieras Kultūras centra kolektīvi paplašinājuši savu sastāvu ar jauniem dalībniekiem, kā arī izveidoti divi jauni kolektīvi – šova deju grupa Aurum un F grupas deju kolektīvs Gauja FIX. Šogad Valmieras Kultūras centra mākslinieciskās pašdarbības kolektīvos darbojas 794 dalībnieki – par 120 vairāk nekā gadu iepriekš.

Radošā sezona kolektīviem noslēgsies ar vairākiem brīvdabas koncertiem. Pirmais no tiem – nakts koncerts romantiskās noskaņās Saruna pirms pusnakts – norisināsies jau 17. maijā pl. 22 Valmieras sākumskolas amfiteātrī. Koncertā piedalīsies deju kolektīvi TDA Gauja, VPDK Agrā rūsa, Gauja un Pastalnieki, SDK Gauja FIX, deju grupas Baltā un Aurum, kā arī bigbends Valmieras puikas. Koncerta režisore Gunita Bārda: «Pavasarī visas sirdis sāk pukstēt straujāk. Un tad var ļauties dabas burvju skaņām starp puķēm un starp lakstīgalām. Romantiskām sarunām pirms pusnakts – par patikšanu, satikšanos un satikšanu.» Ideja par šādu nakts koncertu virmo jau vairākus gadus, taču viens no kavēkļiem bija piemērotas norises vietas izvēle. Šogad izdevies atrast koncertam izmēra ziņā atbilstošu vietu – Valmieras sākumskolas amfiteātri, kur varētu norisināties ne tikai šis, bet arī citi vasaras brīvdabas pasākumi. Paldies Valmieras sākumskolai par atsaucību un pretimnākšanu!

Savukārt dziedošie kolektīvi ar koncertu Kad dziesmā spēku smeļam 18. maijā pl. 20 pie Valmieras Mūzikas skolas piedalīsies Muzeju nakts programmā. Koncertā kori Skan, Valmiera, Jumara, Imanta un kamerkoris Kaķi izdziedās latviešu komponistu dziesmas pēc katra kora izvēles, bet R. Paula Tālavas taurētājs un G. Dovgjallo Dziesma par Valmieru skanēs kopkora izpildījumā.

Senioru vīru koris Baltie bērzi koncertsezonu beigs, uzstājoties koncertos gan Alūksnē 29. maijā, gan Tartu Universitātē 12. jūnijā, atskaņojot vīru sirdīm tuvās patriotiskās dziesmas par mūsu Latviju.

Valmieriešu jau iemīļotā etno kokļu kopa 2. jūnijā muzicēs Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgū Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Rīgā. Etno kokļu kopas izpildījums šovasar priecēs ne vien pasākuma apmeklētājus Latvijas galvaspilsētā, bet arī Mazo Hanzas dienu viesus Vilandē, Igaunijā.

No 5. jūnija trīs trešdienu vakarus pl. 19 aicinām uz ikgadējiem brīvdabas koncertiem Trešdienu vakari pilsētas skvērā laukumā pie Valmieras Kultūras centra. Brīvdabas koncerti norisināsies jau trešo gadu. Klātesošie varēs dzirdēt populāras dziesmas pūtēju orķestra Signāls izpildījumā un džeza mūziku bigbenda Valmieras puikas sniegumā. Lietus gadījumā koncerti norisināsies Valmieras Kultūras centrā.

6. jūnijā pl. 18 Valmieras vecpilsētā jau tradicionāli sezonu ar brīvdabas koncertu noslēgs sieviešu vokālais ansamblis Trīnes, pūtēju orķestris Signāls un senioru koris Sudrablāse. Koncertā skanēs gan latviešu komponistu radītas dziesmas, gan tautasdziesmu apdares.

MUZICĒ pūtēju orķestris Signāls. Publicitātes foto no Valmieras KC arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru