Paveiktais – vērienīgs un fundamentāls

- 30.Augusts, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

LLKC Valmieras konsultāciju birojs augustā rīkoja programmu «Latvijas un citu valstu kooperatīvu formas, iespējas un pieredze». Mācības risinājās Igaunijā un Latvijā, to finansēšanai līdzekļi tika saņemti no LAP 2014. – 2020. apakšpasākuma «Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi».

Teorētiskās mācības notika Latvijā, bet praktisko pieredzi dalībnieki ieguva Igaunijā, apmeklējot piena, graudu, ogu un vietējo produktu ražotāju kooperatīvus. Dalībnieki bija ļoti ieinteresēti tikties ar Latvijas - Igaunijas piensaimnieku kooperatīvu «E-piim». Mūs sagaidīja uzņēmuma vadošais menedžeris Margus Lēks un speciālisti, kas strādā piena pārstrādes un tirdzniecības jomā.  Augustā kooperatīvs vērtēja savu pirmo darba gadu. Paveiktais šajā laikā ir patiešām vērienīgs un fundamentāls.

Piensaimnieku apvienošanās kooperatīvos 

Gan Latvijā, gan Igaunijā piensaimniekiem ir gadsimtu pieredze. Tālajā 1910. gadā igauņu pien­saimnieki nodibināja Peltsamā kooperatīvu, bet gadu vēlāk tam pievienojās Jerva-Jāni piena kooperatīvs. Savukārt Latvijā 1912. gadā tika dibināta Jaunpils piena ražotāju biedrība.

VĒRTĪGI. Mācību semināra dalībnieki Igaunijā. Gunitas Siliņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru