Pēc stāstnieku salidojuma

- 24.Aprīlis, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Rakstam Paaudzes vienojot par Vidzemes stāstniecēm 19. aprīļa Liesmā nepieciešams precizējums, jo nav jau tā, ka Vidzemē ir tikai četras stāstnieces, nē, mūsu kopiena ir plašāka. Bet daļa vairāk rosās lokāli un kopj šo mutvārdu tradīciju Stāstu bibliotēkas ietvaros, kā, piemēram, Gunta Daļecka Burtniekos, Gaida Saukāne Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā, Liene Apsīte Mazsalacā. Un saraksts vēl nebūt nav galā. Citi no savas komforta zonas iziet, tikai dodoties uz stāstnieku festivāliem, bet ir arī tādi, kuri atbalsta citu rīkotās aktivitātes visa gada garumā. Tā rodas pleca sajūta un pieredze, kura pēc tam palīdz izvēlēties īsto stāstu, īsto intonāciju, dod īsto garšu tam, ko dara.

Paldies SIA Naukšēni darbiniecēm Sandrai Ozolai un Inārai Seņkānei, Naukšēnu Cilvēkmuzeja vadītājai Diānai Glušonokai un čaklajam rūķītim Unai Blaumanei, sporta darba organizatoram Gundaram Putniņam, bibliotekārei Sarmītei Praudiņai, Naukšēnu skolas bijušajai audzēknei Lāsmai Mednei, skolotājām Gintai Ganševskai, Aivai Žagariņai, Baibai Frindei, Evijai Kiršblatei, Agrai Kļaviņai, Valmieras 5. vidusskolas direktorei Rudītei Markus un  JC Vinda vadītājai Sanitai Lozei!

Īpašs paldies par drosmi visiem jaunajiem stāstniekiem, kuri šajā pirmajā skolu stāstnieku salidojumā Naukšēnos ieguva vērtīgu pieredzi un, ceru, piedzīvoja stāstu stāstīšanas īsto sajūtu. Uz tikšanos novembra sākumā konkursa Teci, teci, valodiņa III Valmieras pusfinālā!

JAUNIE STĀSTNIEKI ar pieredzes bagātajām stāstu teicējām Agritu Gruzdiņu un Agitu Lapsu pie Naukšēnu Cilvēkmuzeja. Diānas Glušonokas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru