Profesionālos svētkus svin ugunsdzēsēji glābēji

- 18.Maijs, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 153. gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests jau septīto gadu pēc kārtas 17. maijā visās VUGD daļās un posteņos, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas Praktisko mācību nodaļā rīkoja Atvērto durvju dienu, kurā mazos un lielos apmeklētājus visā Latvijā un arī mūspusē jau ierasti iepazīstina ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, izrāda ugunsdzēsēju depo un tehniku, kā arī ļauj izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju aizsargtērpu. Interesentiem tiek sniegtas atbildes uz visiem jautājumiem, atgādināts par drošību un stāstīts par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju glābēju. Lielāko interesi par ugunsdzēsēju glābēju ikdienu arī šoreiz izrādījušas mācību iestādes.

Savukārt iepriekšējā dienā, 16. maijā, Vidzemes reģiona brigādes Madonas daļas Ērgļu postenī notika Latvijas ugunsdzēsības 153. gadadienai veltīts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes svinīgais apbalvošanas pasākums.

Tā laikā VUGD priekšnieka vietnieks ģenerālis Intars Zitāns un VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris pulkvedis Jānis Skrastiņš amatpersonām pasniedza VUGD apbalvojumus. «Par priekšzīmīgu un apzinīgu dienesta uzdevumu izpildi, priekšzīmīgu darba uzdevumu izpildi un saistībā ar Latvijas ugunsdzēsības 153. gadadienu 18 Vidzemes reģiona brigādes amatpersonas saņēma VUGD Goda rakstus, bet 23 amatpersonas — VUGD  Pateicības,» pastāstīja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

«VUGD Vidzemes reģiona brigādes Valmieras daļā  Pateicība izteikta kaprālim Mārtiņam Orskim un kaprālim Tomam Pauniņam. Par nozīmīgu ieguldījumu VUGD attīstības veicināšanā apbalvojumus saņēma trīs sadarbības partneri. Valmieras pusē Pateicību saņēma Naukšēnu un Rūjienas ugunsdzēsības pulciņa vadītāja Linda Čākure. Viņa sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un īpaši Vidzemes reģiona brigādi jau daudzus gadus organizē dažāda līmeņa pasākumus («Zini un esi drošs», Frēzes kauss u.c.), kas mudina jauniešus iesaistīties ugunsdzēsības sportā, kā arī vēlāk jau kļūt par ugunsdzēsējiem glābējiem. VUGD ar lepnumu un gandarījumu apsveic visus apbalvotos!»

UGUNSDZĒSĒJU AIZSARGTĒRPU Atvērto durvju dienā Valmieras daļā pielaikoja 5. vidusskolas 2.b klases skolēni. Mētrai tas gandrīz bija pa mēram. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru