eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas

Rožu uznāciens jūlija vidū

IL

Ilze Kalniņa

Autors • 15.07.2022.

Rožu uznāciens jūlija vidū
Burtu izmērs
Rožu uznāciens jūlija vidū

Valmieras vēsturiskajā centrā pie pašas Gaujas būs skatāmas un smaržojamas vismaz 150 dažādas rožu šķirnes. Tās visas potētas, audzētas, stādītas, koptas un uzplaukušas tepat Valmierā, Austrumu ielā 8a, kur darbīgi rosās Murīsu ģimene. Paaudzēs Murīsi ir rožu audzētāji. Jau vairākus gadus viss smaržojošais, karaliskais labums nopērkams viņu stādaudzētavā «7 rozes».


«Šāda izstāde Valmierā, tepat muzeja pagalmā, gan mums pirmoreiz. Pamazām pagalmā izlieku visas pašlaik bagātīgi ziedošās šķirnes, lai izstādē cilvēki var aplūkot, ja ir tāda vēlēšanās, tad vēlāk pie mums tepat uz vietas iegādāties. Stādu tirgošana tik skaistā vietā kā vēsturiskajā pagalmā gan nenotiks, jo esam taču tepat blakus. Katru dienu var braukt pie mums ciemos, jautāt, iepirkties,» sacīja stād-audzētavas «7 rozes» saimniece Inese Murīsa, kas kopā ar vīru Ingusu šo visu karalisko bagātību no ziemas vidus līdz vēlam rudenim lolo. 

ZIEDĒŠANA IR SKAISTA, un savas rozes šoreiz parādīsim arī citiem rožu mīļiem, – tā Inese un Inguss Murīsi mirkli pirms izstādes iekārtošanas muzeja Garšaugu dārzā. Ārijas Romanovskas foto 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā

E-avīze no 8,00 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Jaunākie

  1. Novadu balss skan radio 29.07.2026.

    Novadu balss skan radio

  2. Uzņēmējdarbība 29.07.2026.

    Pirmais šāda veida graudu pieņemšanas punkts Baltijā

  3. Uzņēmējdarbība 29.07.2026.

    ZAAO atkritumu konteineriem būs jaunas uzlīmes

  4. Pilsētās un novados 29.07.2026.

    Ar rokām klēpī nesēž

  5. Pilsētās un novados 29.07.2026.

    Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāsts – bioloģiskās saimniecības «Ozolzīles» saimnieki Anete un Uģis Ozoli

  6. Valmierietis 29.07.2026.

    Novadnieks: Latvijas armijas pulkvedis-leitnants un Rīgas prefekts Pēteris Voldemārs Pommers (1894 – 1957)

  7. Valmierietis 29.07.2026.

    Lai skan vilciena svilpe!

  8. Valmierietis 29.07.2026.

    Pēteris Pētersons – skolotājs, mākslinieks un humorists Pēterdēls

  9. Valmierietis 29.07.2026.

    Piecdesmitie

  10. Viedokļi 29.07.2026.

    Par atbildību. Cilvēcisko un politisko