Rožu uznāciens jūlija vidū

- 15.Jūlijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sarkanas, baltas, rozā, dzēlas – dažādu veidu un šķirņu rozes no šodienas un visu nedēļas nogali būs aplūkojamas Valmieras muzeja Garšaugu dārzā. 

Valmieras vēsturiskajā centrā pie pašas Gaujas būs skatāmas un smaržojamas vismaz 150 dažādas rožu šķirnes. Tās visas potētas, audzētas, stādītas, koptas un uzplaukušas tepat Valmierā, Austrumu ielā 8a, kur darbīgi rosās Murīsu ģimene. Paaudzēs Murīsi ir rožu audzētāji. Jau vairākus gadus viss smaržojošais, karaliskais labums nopērkams viņu stādaudzētavā «7 rozes».

«Šāda izstāde Valmierā, tepat muzeja pagalmā, gan mums pirmoreiz. Pamazām pagalmā izlieku visas pašlaik bagātīgi ziedošās šķirnes, lai izstādē cilvēki var aplūkot, ja ir tāda vēlēšanās, tad vēlāk pie mums tepat uz vietas iegādāties. Stādu tirgošana tik skaistā vietā kā vēsturiskajā pagalmā gan nenotiks, jo esam taču tepat blakus. Katru dienu var braukt pie mums ciemos, jautāt, iepirkties,» sacīja stād-audzētavas «7 rozes» saimniece Inese Murīsa, kas kopā ar vīru Ingusu šo visu karalisko bagātību no ziemas vidus līdz vēlam rudenim lolo. 

ZIEDĒŠANA IR SKAISTA, un savas rozes šoreiz parādīsim arī citiem rožu mīļiem, – tā Inese un Inguss Murīsi mirkli pirms izstādes iekārtošanas muzeja Garšaugu dārzā. Ārijas Romanovskas foto 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru