Saņem balvas «Spēlmaņu naktī»

- 26.Novembris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pasniegtas «Spēlmaņu nakts» balvas par pagājušā gada nozīmīgākajiem sasniegumiem teātrī. Par gada labāko aktieri atzīts Valmieras Drāmas teātra aktieris Mārtiņš Meiers.

Augstu novērtēts Mārtiņa Meiera darbs izrādē «Hamlets». Reiz sarunā ar «Liesmu» Mārtiņš teica: «Tā ir loma, kuru nevar nospēlēt. Šī loma ir stāsts. Tur nebija iespējams aizslēpties aiz maskas. Hamleta stāstam bija jābūt manam stāstam. Jā, tur notika arī manas dzīves pārvērtēšana. Es meklēju savas dzīves filozofiju, jo Hamlets ir tikai šādi risināms tēls. Taču... Es neesmu Hamlets. Nē. Man pie viņa domāšanas mēroga ir jāpievelkas klāt. Kad man pateica, ka vajadzēs spēlēt Hamletu, domāt kopā ar viņu, tad es sapratu, cik augsts kalns man priekšā, kādā Everestā būs jārāpjas. Un tad sāc domāt, vai ir aprīkojums, vai nenosals pirksti un beigās mani neatradīs mirušu.» Notika labākais scenārijs, un Mārtiņa darbu augstu ir novērtējusi gan «Spēlmaņu nakts» žūrija, gan skatītāji. Sestdienas vakarā, režisora Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, Mārtiņš tika nosaukts par gada labāko aktieri. Mārtiņš bija apmulsis un ļoti priecīgs.

«ŠIS VAKARS BŪTU PAVISAM CITĀDS, visdrīzāk man paietu čībās, ja Indra Roga mani nebūtu «Hamleta» virzienā pagrūdusi. Paldies viņai, paldies visai izrādes komandai, kas mani dedzina,» saņemot balvu «Gada labākais aktieris», sacīja Mārtiņš Meiers. Lienes Eicēnas foto/lsm.lv 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru