Savā ziņā darbs IT ir mana apsēstība

- 30.Aprīlis, 2021
Viesis
Laikrakstā

EDGARS KEBBE vada uzņēmumu «Kebbe IT», kas veic mājaslapas/interneta veikalu izveidi un veido online apmācības šajās jomās. Viņš atceras, ka datortehnika viņu ieinteresējusi jau skolas laikā, tomēr, iestājoties 2009. gada krīzei, viņš palika bez darba, jo bija noslinkojis, nebija turpinājis pilnveidot savas zināšanas nozarē. Norvēģijā viņš veica dažādus darbus, līdz dzīve «iegriezās» atpakaļ IT nozarē un vēlāk atveda uz Latviju.

Kā nonāci līdz uzņēmuma izveidei IT nozarē? Vai esat atraduši savu nišu tirgū?

Mēs savu nišu vēl meklējam. Man ir vīzija par vēlamo iznākumu, kur vēlamies būt piecu vai desmit gadu griezumā. Mājaslapas taisa daudzi, un ar to grūti konkurēt. Esmu sapratis, ka bieži vien tikai ar mājaslapas izveidi ir «par īsu», lai atrisinātu uzņēmēja izvirzīto problēmu. Mums ir jāsaprot uzņēmēja vajadzības. Mums jāsaprot, kā gudrāk būtu to izdarīt. 

Bieži vien uzņēmējiem nav zināšanu par šīm lietām, un tad viņi «sitas» pa tirgu un meklē pakalpojumu sniedzēju pēc kaut kādām vecām paradigmām. Šo iemeslu dēļ mēs regulāri taisām Facebook tiešraides, lai cilvēkus izglītotu. Mums ir arī sākušies online kursi, kuru laikā uzņēmējs var uztaisīt savu mājaslapu, tāpat viņš var atnākt pie mums, un mēs viņam uztaisām mājaslapu/interneta veikalu. 

Savu uzņēmumu veidot sāku pirms apmēram pieciem gadiem, un tad man bija viena izpratne, bet, ejot nišā, tu saproti, ka realitātē uzņēmējiem vajadzības ir citādas. Esot «tirgū», tu skaties, kur tu uzvari, kur zaudē, par ko klienti ir gatavi maksāt un par ko nav, tāpēc varu teikt, ka mēs šo nišu un formu vēl meklējam.

Mans uzņēmuma stāsts ir pavisam elementārs. Es strādāju IT nozarē, bet bija 2009. gada krīze, un es teikšu godīgi: biju noslinkojis. Pamatskolas laikā daudz ko apguvu saistībā ar IT lietām. Informātikas skolotājs skolā ļāva pēc stundām lietot datorus, mammai darbā drīz vien parādījās dators, un vēlāk vecāki man to nopirka. Ģimnāzijas laikā es vasarās sāku strādāt datorfirmā, kur ļoti daudz ko iemācījos.

EDGARS KEBBE. Annijas Ņizinas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru