Seda – ziemu aizvadot un pavasari sagaidot

- 11.Marts, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Jau vēstījām, kā 5. martā Valmieras novada Strenču apvienības Sedas iedzīvotāji ar dziesmām, dejām, pankūku cepšanu un tradicionālās salmu lelles sadedzināšanu nosvinēja Masļeņicu – ziemas aizvadīšanas un pavasara sagaidīšanas svētkus. Piedāvājam par to plašāku fotoreportāžu un intervijas ar dažiem pasākuma dalībniekiem.

Jauna pankūku recepte un jauna svētku rota

Viņu Sedā, laukumā pie kultūras nama, kur notika Masļeņicas izdarības, starp sanākušajiem nevarēja nepamanīt: stalta, koši saposusies, iznesīga un aktīva. Te uzspēlēja akordeonu, te kopā ar citām sievām skaņi uzdziedāja un paralēli tam visu laiku turēja rūpi arī par pankūku cepšanu uz improvizētās plīts virsmas vienlaikus ar trim pannām. Gājām iepazīties. 

«Mani sauc ULLA GRĪNBERGA. Ar Sedu mani nu jau vairākus gadus saista darbs – esmu mūzikas skolotāja vietējā skolā. Tagad arī esmu uzņēmusies aizvietot Sedas ansambļa «Sudāruška» akordeonistes un vadītājas pienākumus. Tā nu pirmo reizi publiskā pasākumā esmu iznākusi šā ansambļa svētku tērpā. Tajā jūtos ļoti labi, esmu pat lepna, cik mēs visas kopā esam košas. 

Strādājot Sedā, bieži vien esmu piepalīdzējusi mūsu kultūras dzīves organizatorei Artai Šomasei dažādos pasākumos. Jā, arī pankūku cepšanā Masļeņicā! Arī šoreiz to labprāt uzņēmos. Gribējās izmēģināt jaunu pankūku recepti, ko aizguvu no Sedā labi zināmas kulināres Dzintras. Tad nu šoreiz, gatavojot pankūku mīklu, pirmo reizi tai izmantoju 2 litrus kefīra un 20 olas, protams, proporcionāli pievienojot arī visu citu pankūku mīklai nepieciešamo. Tikai šoreiz – arī karstu ūdeni. Prieks, ka sanāca tik gardi!»

ATVADAS NO ZIEMAS. Simboliskā, sadedzināšanai domātā salmu lelle. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru