Skatpunkts no medicīniskā transportlīdzekļa vadītāja

- 11.Septembris, 2020
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra Valmieras brigāžu atbalsta centra (BAC) operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa vadītājs AIVARS VASIĻEVSKIS jau 17 gadus strādā Valmieras BAC. Viņa dzimtā puse ir Latgale, bet šo­brīd viņš dzīvo Burtniekos. Liesma uzaicināja Aivaru uz sarunu par viņa darbu.

Jāpiemin, ka 2018. gadā Aivars svinīgā ceremonijā Rīgā no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta saņēmis apbalvojumu Atzinības raksts, ko  piešķir par konkrētos gadījumos apliecinātu augstu profesionalitāti neatliekamās medicīniskās palīdzības organizēšanā vai nodrošināšanā īpaši kritiskās situācijās, spējot pieņemt tūlītējus, atbildīgus un atbilstošus lēmumus, lai glābtu un saglabātu pacientu dzīvības. 

Brigādē ir trīs cilvēki – divi mediķi un viens šoferis

Strādāju otrajā brigādē, kurā ir divi ārsta palīgi. 

Mēs esam kā viena komanda, bet darbojamies savā kompetencē, jo tomēr esmu un palieku šoferis, es jau neuzstādu diagnozi, nenodarbojos ar ārstēšanu, tam ir mediķis. Man jāveic citas funkcijas, palīdzu tur, kur ir nepieciešamas vīrieša rokas – transportēšanā, būtībā daru visu, ko liek darīt brigādes vadītājs, jo viņš ir galvenais. Neskatoties uz to, ka šeit ir medicīna un man mugurā ir medicīnas formastērps, tomēr es palieku profesionāls autovadītājs, esmu blakus mediķiem, jo viņi mācās gadiem, lai varētu strādāt šajā profesijā, tas ir nopietni.  

Ir darba grafiks, kurā slodze ir tāda: diennakti (08.00 – 08.00) strādā un trīs dienas brīvas, bet bieži vien kāds izkrīt no aprites – saslimst vai dodas atvaļinājumā, līdz ar to sanāk pastrādāt vairāk.  Naktsmaiņās varam arī pagulēt, kamēr nav izsaukumu, un, ja aizmieg visa komanda, smejos, ka bez mediķiem jau izsaukumā neaizbrauks.

IZSAUKUMĀ. Aivars Vasiļevskis pie Vidzemes slimnīcas un darba automašīnas. Nesen slimnīcā nogādājuši pacientu no Bērzaines. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru