Sportista potenciāla pārpilnība

- 10.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Airēšanas slaloms ir sporta veids, kurā ir speciāla laiva, ar kuru pēc iespējas ātrāk jāsasniedz finišs, pareizi izbraucot cauri vārtiem. Šo sporta veidu apgūst arī beverīnieši, viens no viņiem – MĀRTIŅŠ PLAUDIS. 

Šis vārds šobrīd varbūt daudziem nešķiet pazīstams, bet pastāv liela iespēja, ka turpmāk to dzirdēsim aizvien biežāk – ziņu virsrakstos blakus Bertānam un Porziņģim... «Tas izaugsmes lēciens, kā viņš ir izšāvies tagad… dažubrīd pat kļūst bail,» par Mārtiņa neticami straujo izaugsmi saka viņa treneris Kaspars Pakers.

Mārtiņš Plaudis ir tikai 14 gadus vecs puisis, kuram karjeras lielākā daļa vēl priekšā. Bet tas nav bijis traucēklis spēcīgam karjeras sākumam, un Mārtiņš nav potenciālu turējis zem pūra. Viņa gaitas airēšanas sportā sākās ne pārāk sen. 2018. gadā Mārtiņa labākais draugs, klasesbiedrs uzaicināja viņu kādu dienu kopā paairēt. Vispirms domājot, ka tā ir tikai izklaide, tā tas arī sācies. Uz gluda, mierīga ūdens Mārtiņš apguva pašus airēšanas pamatus, bet pēc nedēļas, divām sākās treniņi Valmieras Kazu krācēs. Tur jau nācās apgūt tehniskākas nianses – laivas taisnu turēšanu, griešanās vārtos iekšā un ārā. Arī pirmās sacensības pienāca pavisam drīz – vien trīs vai četras nedēļas pēc ieiešanas sporta veidā. Pirmās sacensības notika Lucavsalā uz gludā ūdens un jau vainagojās ar pjedestālu – iegūta 3. vieta. Mārtiņa atziņas no pirmajām sacensībām bija tādas, ka ir jāklausa treneris, jābrauc uzmanīgi un nevajag neko sasteigt. 

Pavisam nesen viņš piedalījās savās līdz šim lielākajās sacensībās – Eiropas čempionātā airēšanas slalomā. Sacensību dalībnieku rindās bija pat pasaules un olimpiskie medaļnieki. 

MĀRTIŅŠ PLAUDIS (no labās), Matīss Sils, Emīls Varslavāns.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru