Sveicieni no bijušās realitātes

- 24.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Šīs nedēļas sākumā Rīgas apgabaltiesa pēc 12 gadus (!) ilgušas lietas izskatīšanas par koruptīviem noziegumiem piesprieda Ventspils domes priekšsēdētājam Aivaram Lembergam (Latvijai un Ventspilij) piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 tūkstošus eiro sodu.

Pēc sprieduma nolasīšanas politiķis tika apcietināts tiesas zālē. Tāpat reāli cietumsodi un mantas konfiskācija tika piespriesti arī Lemberga dēlam Anrijam, kā arī viņa kādreizējam biznesa partnerim Ansim Sormulim.

Šeit gan nedrīkst aizmirst, ka tas ir tikai pirmās instances tiesas lēmums, jo spriedumu ir iespējams apelācijas kārtībā pārsūdzēt tajā pašā Rīgas apgabaltiesā, bet pēc tam arī iesniegt kasācijas sūdzību vai protestu Augstākajā tiesā. Tas arī neapšaubāmi tiks darīts, un visi kopā šie procesi acīm redzami ilgs vēl gadus desmit. Tāpat arī Eiropas Cilvēktiesību tiesu Latvijā vēl neviens nav atcēlis. Tā ka pēc būtības ir mainījušās tikai dekorācijas un uz kādu laiku (visticamāk) Lemberga fiziskās atrašanās vieta.

Pat neraugoties uz visu iepriekš minēto, tiesas lēmums arī ir uzskatāms par savā ziņā vēsturisku, jo Latvijā beidzot ir piespriests reāls un jūtams sods cilvēkam, kurš pirms divām un vairāk desmitgadēm turēja savās rokās iespaidīgus ekonomiskās un politiskās varas grožus, būdams viens no ietekmīgākajiem aizkulišu spēlētājiem valstī. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru