Teātra prieks pāri visam

- 8.Jūlijs, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Valmieras Vasaras teātra festivāls augustā notiks četras dienas. Tā ir iespēja satikties, skatīties, baudīt, piedalīties, mācīties, sarunāties par būtisko. Tas jau septīto reizi būs notikums, kas gruntīgi ierakstīts Latvijas kultūras dzīves kalendārā.

Šī gada festivāla galvenā tēma ir Brīvdomība. Kopumā skatītājiem tiks piedāvāti deviņi iestudējumi, no kuriem seši būs jaundarbi, sākot ar izrādēm bērniem un beidzot ar laikmetīgās mākslas un kustību iestudējumiem, bet trīs – iepriekšējo gadu skatītāju iecienītas un arī «Spēlmaņu nakts» balvas ieguvušas izrādes.

«Brīvdomības tēma... Tēmas aizsākums ir tajā, ka esam konservatīva sabiedrība, un tas nav slikti, tas ir labi un pareizi, bet arī šādai sabiedrībai ir vērts citreiz sev ļaut šo radošo domu gājienu,» saka Valmieras Vasaras teātra festivāla direktors Reinis Suhanovs un piebilst: «Mums vienkārši jāpadomā, vai rāmji, ko esam izvēlējušies, ir mums pašiem tie labākie. Varbūt tā dzīvojam, jo esam vienkārši pieraduši. Pieraduši pie šāda ritma.» 

Sperts platāks solis

Festivāla saturā šovasar būs jauni notikumi. Festivāls ieskanas ne tikai pilsētā, bet arī Valmieras novadā. Kopš vasaras sākuma dažādos spēles laukumos pagastu centros un mazpilsētā jau skatāma «Hamoka komūna». Tas ir iestudējums visai ģimenei, un bērni kopā ar vecākiem bauda izrādi. Katram festivālam ir garša un pēcgarša, un arī ar šo būs tāpat. «Spēlmaņu nakts» godalgoto izrādi «Uzvara ir mirklis» ierakstīs Latvijas televīzija. Tas gadu no gada, soli pa solim nozīmē, ka par Valmieras teātra festivālu, kas notiek augusta sākumā – šogad no 4. līdz 7. augustam –, runā daudz un ilgi.

TEĀTRA FESTIVĀLS ir notikums, kas jāpiedzīvo un jāizdzīvo, saka Reinis Suhanovs. Oficiāli viņš ir Valmieras Vasaras teātra festivāla direktors, bet būtībā tā radītājs un sirds. Festivāla komandā vērtē, ka Reinis rūpējas par visu un visiem. Pagūst atrasties vairākās vietās vienlaikus un atrisināt neatrisināmo. Litas Milleres foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru