Temats diemžēl joprojām aktuāls

- 18.Aprīlis, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Ir lietas, kas nemainās — ziemu nomaina pavasaris, bet, nokūstot sniegam, pilsētas ielās un parkos balē mūsu četrkājaino draugu atstātie klucīši.

Ne tik ilgs laiks pagājis, kopš valmierieši pašvaldībai izteica pārmetumu, ka pilsētā nav izvietotas speciālās urnas suņu ekskrementiem. Nu jau labu laiku ir, taču ne viens vien saimnieks ar savu mīluli tām mierīgu sirdi iet garām un, cik var secināt pēc pastaigu ceļā atstātā, arī uz mājas konteineru maisiņā to nenes, par ko liecina, piemēram, novērojumi parciņā pie ugunsdzēsēju depo.

Speciālās urnas, uz kurām skaidrā latviešu valodā rakstīts, ka aiz sava suņa saimniekam jāsavāc, šajā parciņā izvietotas divās vietās, taču abas lielākoties stāv neizmantotas, vismaz iecerētajam nolūkam ne. Bez tam saimniekiem ir atļauts maisiņus ar to smaržīgo saturu iemest jebkurā atkritumu urnā. Tā tika oficiāli skaidrots. Taču arī tām iets garām. Baltie kluči rēgojas gar visiem celiņiem, bet kāds suns īpaši iecienījis pagājušajā rudenī izveidoto dobīti, kurā nu tā kārtīgi nomēsloti jaunie krūmiņi. Acīmredzot suņa saimnieks nospriedis, ka tas, krūmus stādot, nav izdarīts.

Jāatzīst, ka mīluļa kaku savākšana nav tas patīkamākais darbs, īpaši liecinieku klātbūtnē. Taču atbildība par savu dzīvnieku paliek, un tās esamība vai neesamība liecina par saimnieka kultūras līmeni.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru