Topošie ārsti mācīsies Vidzemes slimnīcā

- 25.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai veicinātu sadarbību zinātnes, izglītības un cilvēkresursu attīstībā, parakstīts sadarbības līgums starp Rīgas Stradiņa universitāti, SIA «Vidzemes slimnīca», Valmieras pilsētas pašvaldību un Vidzemes Augstskolu.

Līguma ietvaros paredzēts RSU Medicīnas fakultātes 6. kursa studentu praktisko apmācību ķirurģijā un anestezioloģijā-reanimācijā attīstīt Vidzemes slimnīcā, iedrošinot jaunos ārstus izvēlēties darbu Valmierā, labvēlīgi ietekmējot mediķu paaudžu nomaiņu un nodrošinot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti. Tāpat līgums paredz sadarbību izglītības un zinātnes procesu daudzveidošanā, efektivitātes palielināšanā un kvalitātes celšanā, kā arī medicīnas un veselības aprūpes jauno speciālistu sagatavošanā un piesaistē Vidzemes reģionam. Sadarbības līgums ļaus arī veiksmīgāk pretendēt uz Eiropas Savienības vai citu finanšu instrumentu piesaisti.

«Mūsu sadarbība,» uzsver Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, «ilgtermiņā palīdzēs risināt atsevišķu jomu medicīnas darbinieku trūkumu, kas ir problēma arī mūsu slimnīcā. Ar Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu, piedāvājot topošajiem ārstiem stipendijas un dzīvokļus jaunajā īres namā, ir izdevies piesaistīt vairākus jaunos ārstus darbam Vidzemes slimnīcā. Katru gadu pie mums prakses iziet vairāki desmiti Rīgas Stradiņa universitātes 3. un 5. kursu studenti, un viņi atzinīgi novērtē iespējas kārtīgi darboties un apgūt praktiskās iemaņas. Šobrīd noslēgti līgumi ar 28 ārstiem rezidentiem. Esmu pārliecināts, ka jaunais sadarbības līgums cilvēkresursu problēmas risināšanā sniegs vēl lielāku un stabilāku ieguldījumu.»

Atzinīgi sadarbības iespējas vērtē arī Valmieras pašvaldībā un Rīgas Stradiņa universitātē.

«Paplašinām reģionālo sadarbību atbilstoši ilgtermiņa attīstības stratēģijai. Esam gandarīti par kopīgi noslēgto četrpusējo līgumu, kas sniegs ieguvumus visām iesaistītajām pusēm. RSU jau ir ļoti veiksmīga sadarbība ar Vidzemes slimnīcu, bet turpmāk vēl vairāk varēsim nodrošināt praksi mūsu studentiem un rezidentiem Valmierā,» tā Rīgas Stradiņa universitātes rektors profesors Aigars Pētersons, piebilstot, ka RSU paplašinās sadarbību arī ar Vidzemes Augstskolu gan studiju, gan pētniecības jomā, bet Valmieras pilsētas pašvaldības vadītājs Jānis Baiks norādījis, ka Valmierā jau tagad izdevies izveidot augstas kvalitātes medicīnas centru, tāpēc pašvaldība ir gatava atbalstīt iniciatīvas, kas ceļ medicīnas piedāvājuma kvalitāti un pieejamību reģionā.

Sadarbības līgums neuzliek finansiālas saistības, kā arī neuzliek par pienākumu iesaistīties kādās konkrētās piedāvātās aktivitātēs, bet nosaka līgumslēdzēju labo gribu un apņemšanos pielikt pūles savstarpējās sadarbības potenciāla efektīvākā izmantošanā uz visiem līgumslēdzējiem izdevīgiem noteikumiem.

Kā norāda Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš,  «mūs vieno ne tikai kopīgi mērķi, bet arī izpratne par to, kā šos mērķus sasniegt. Ar RSU mēs jau šobrīd īstenojam vairākus kopīgus projektus, starpnozaru starpdisciplināra sadarbība ir neatņemama mūsdienu augstākās izglītības un zinātnes komponente. Mūsu zinātnieki jau pašlaik strādā pie tehnoloģiskiem un sociāliem risinājumiem, kas visciešākajā veidā ir saistīti ar medicīnu un sabiedrības veselību. Šiem virzieniem ir liels potenciāls arī nākotnē».

SADARBĪBAS LĪGUMU PARAKSTĪJA Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš (no kreisās), Rīgas Stradiņa universitātes rektors, profesors Aigars Pētersons, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un SIA «Vidzemes slimnīca» valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru