Uz pavasara sliekšņa – par ražīgu sezonu

- 10.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ir 7. marta vakars Rūjienas Tautskolā. Lielākā no telpām pamazām pildās ar dažāda gadagājuma sievietēm, kuras uz kārtējo izglītojošo nodarbību ir aicinājusi Tautskolas vadītāja GITA ZARIŅA. 

Šoreiz uzmanības centrā – viss par dārza pupiņām. Kādēļ, domājot par jauno dārza darbu sezonu, izraudzīta tieši šāda tēma? Plašāk par to «Liesmai» pastāstīja skolas vadītāja.

«Rūjieniešiem ir sena un skaista tradīcija katru rudeni, sagaidot Miķeļa dienu, sarīkot Tautskolas Pagalma svētkus, kuros katru gadu godā tiek celts kāds cits pašu izaudzēts dārzenis vai auglis. Tā jau esam iepazinuši un godājuši ķirbjus, kartupeļus, burkānus, tomātus, kāpostus un vēl citas dārzu veltes. Lai pareizi tos audzētu, uzglabātu un ziemai sagatavotu, katru pavasari rīkojam izglītojošu lekciju par attiecīgajā gadā izvēlēto augu.

GAIDĪTA. Kuplais apmeklētāju pulks darba dienas vakarā nepārprotami liecināja, ka z/s «Zutiņi-1» dārza pupiņu audzētāja Rūta Beirote (no kreisās) Rūjienā ir gaidīta viešņa. Lekciju atklājot, Tautskolas vadītāja Gita Zariņa (no labās) vēlēja šogad pilnus dārzus ar pupām. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru