Vai jaundzimušie ātrāk dosies mājās?

- 17.Maijs, 2019
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Vidzemes slimnīcas vecmātes, atzīmējot profesijas svētkus, kopā ar ārstiem, topošajiem vecākiem un kolēģiem diskutē par iespējamām pārmaiņām pēcdzemdību aprūpē.

Ideja par došanos mājās no slimnīcas jau nākamajā dienā pēc dzemdībām (protams, ja mammai un bēbim viss kārtībā) nav nekāds jaunums. Citviet Eiropā tā notiek jau gadus 30, kolēģi Liepājas reģionālajā slimnīcā to praktizē aptuveni desmit gadus. Arī Vidzemes slimnīcā par šādu «ātro izrakstīšanu» ir domāts. Taču, lai pārmaiņas ieviestu, vajadzīgs veikt virkni priekšdarbu. Vispirms – cik gatavs jaunievedumam ir personāls? Ko par to domā topošās māmiņas? Un kāds ir jauno māmiņu atzinums no savas pieredzes?

Vēloties uzklausīt visu iesaistīto pušu viedokli, Vidzemes slimnīcas dzemdību un ginekoloģijas nodaļas vecmātes un ārsti aicināja uz tikšanos topošās un jaunās māmiņas. Lai diskusija būtu rezultatīvāka, tika pieaicināta bijusī valmieriete, tagad Liepājas slimnīcas vecmāte Iveta Beihmane, kas dalījās liepājnieku pieredzē. Viņa prezentēja savu pētījumu «Mātes drošības izjūtas ietekmējošie faktori un ietekme uz jaundzimušā aprūpi dažādos pēcdzemdību izraksta laikos», analizējot idejas plusus un mīnusus, raugoties no vienas un otras puses, analizējot gadījumus no dzemdību nodaļas ikdienas.

Tikšanās dalībnieču domas par dzirdēto, protams, dalījās, kā par katru jaunu lietu. Taču ideja sabiedrībā kā pirmais akmentiņš ūdenī ir iemesta, vismaz saviļņota, tātad turpinājums sekos.

NOSKAIDROTS, ka vecāku domas par ātru izrakstīšanu no slimnīcas dalās, atšķirīga ir arī mediķu pieredze. Attēlā (no kreisās)  Vidzemes slimnīcas vecākā vecmāte Natālija Šaramigina un Liepājas reģionālās slimnīcas vecmāte Iveta Beihmane.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru