Valmiera kā gaišredzības eksperiments ar Mārim Bišofam veltītu izstādi pilsētvidē

- 13.Oktobris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Sestdien, 7. oktobrī, Valmierā laikmetīgās mākslas telpā «Kurtuve» atklāja Laikmetīgās mākslas centra un Valmieras pašvaldības organizēto izstādi «Pretrunu pilns zīmējums ar gaišredzības iezīmēm», kas veltīta Mārim Bišofam un kur apskatāmi viņa oriģināldarbi, bet izstāde ir izgājusi arī tālu ārpus «Kurtuves» sienām – pavisam 11 dažādās vietās pilsētā – uz ēku sienām, parkos, reklāmas stendos u.c.

Jaunus mākslas darbus tieši Valmierai un katrai konkrētajai vietai bija veidojuši astoņi mākslinieki. 

«Uzaicinātajiem māksliniekiem dots visnotaļ sarežģīts uzdevums – iedvesmojoties no Māra Bišofa radošās darbības, radīt jaunus darbus, kas neļauj palikt vienaldzīgam,» izstādes tapšanas procesu un rezultātu raksturo Laikmetīgās mākslas centrs. «Kriša Salmaņa asprātīgais un lakoniskais komentārs šļūk nost no Valmieras jaunās teātra ēkas būves, ļaujot vien izdvest «Ups…» un atcerēties daudzās ķibeles kultūras nozares nekustamo īpašumu jomā, ar cerību, ka teātris šoreiz tiks pie savas ēkas plānotajā termiņā. Savukārt Ingrīda Pičukāne Bišofa darbos notvertās situācijas pārskata no sievietes skatupunkta.

Valmiermuižas alus darītava par godu izstādei radījusi jaunu alus garšu «Letiņa alus», bet pudeles etiķetei Māra Bišofa zīmējums. Klāva Vasiļevska foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru