Valmiera sāk īstenot attīstības budžetu

- 7.Februāris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

25. janvārī Valmieras pašvaldības dome apstiprināja šī gada budžetu. Īsi pēc tam ar to tika iepazīstināti mediju pārstāvji.

Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētājs JĀNIS BAIKS šīgada budžetu nosauca par attīstības budžetu. Tam arī ir reāls pamats, jo ar valsts līdzfinansējumu pilsētā iespējams īstenot vairākus lielus projektus. Tiek pabeigta peldbaseina būvniecība, taps BMX trase, sāksies Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukcija un vieglatlētikas manēžas būvniecība. Valsts līdzfinansējums ievērojami iespaido pašvaldības budžetu, ļaujot atvēlēt salīdzinoši vairāk līdzekļu atpūtai, kultūrai, reliģijai. Šogad reāli sākas Eiropas fondu līdzekļu apguve. Realizējot vairākus lielus projektus, Valmieras pašvaldība turpinās pagājušajā gadā aizsākto praksi — kamēr tiek gaidīts Eiropas finansējums, aizņemsies naudu un jau sāks rīkoties, šādā veidā paātrinot projektu īstenošanu.

Lielie projekti saistīsies ar lieliem izaicinājumiem, jo Eiropas fondi vērsies vaļā vienlaikus visā valstī, līdz ar to paredzamas problēmas ar būvnieku jaudām. Šajā ziņā pozitīvi vērtējams, ka vairāki iepirkumi jau beigušies, tostarp ielu projektiem, arī stadiona vieglatlētikas manēžai. Līgums ar būvniekiem noslēgts arī par dienesta viesnīcas izbūvi Ausekļa ielā. Konkursi izsludināti divu skolu — Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas un Viestura vidusskolas — rekonstrukcijai. Vairāki iepirkumi gan vēl priekšā.

Šogad tiks veidots Leona Paegles ielas savienojums ar apvedceļu. Liels izaicinājums saistīsies ar ielu infrastruktūru — vairāk nekā desmit kilometri tiks asfaltēti vai atjaunoti, grantētajās ielās notiks divkāršā virsmas apstrāde. Uzlabojumi skars arī trotuārus.

Interesants divu gadu projekts būs Gaujas krasta promenādes izbūve posmā no krācēm līdz dzelzceļa tiltam. Arī pats tilts šogad, piesaistot Eiropas līdzfinansējumu, tiks ievērojami uzpucēts. Pamata infrastruktūra Gaujas krastā pamazām tiks apaudzēta, īstenojot citas interesantas idejas.

2008. gadā, ekonomiskās krīzes laikā, sociālais dienests tika pārcelts uz pašvaldības ēku Lāčplēša ielā, taču pašlaik netiekot nodrošināta pareiza un kvalitatīva Sociālo lietu pārvaldes darbība, jo esošajās telpās nav iespējas individuālām sarunām ar katru klientu. Bez tam daļa iedzīvotāju, kuriem nepieciešama sociālā palīdzība, nespējot pārvarēt kautrību un atnākt uz pašvaldību, baidās tur satikt pazīstamus cilvēkus.

PĀRMAIŅAS gaidāmas arī Georga Apiņa ielā 12. Pēc ēkas pārbūves tajā atradīsies arī pašvaldības sociālo lietu pārvalde un bāriņtiesa. Jāņa Līgata foto

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru