Valmierā uzstādīta grafiti siena

- 20.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Drēgnajā valsts dzimšanas dienā Publiskās mākslas programmas «Kopā» ietvaros Valmierā, Vienības laukumā, tika atklāts vairāku mākslinieku veidots vides objekts – grafiti siena, klātesot diviem no trim māksliniekiem – Alvim Berngardam un Namedai Zemītei. To laika gaitā ir aicināts papildināt ikviens, tādējādi akcentējot radošumu un atainojot vienmēr mainīgo pilsētas dzīvi.

Publiskās mākslas programmas «Kopā» vadītāja Līga Lindenbauma uzsvēra, ka ir priecīga redzēt ieceri īstenotu dzīvē un ka tā jau pilda savu funkciju. Pirmie grafiti jau bija tapuši. Lai gan iecere un visi objekti radušies ātrā tempā, viņa atklāja savas cerības, ka tie «iedzīvosies» katrā no pilsētām: «Ceram, ka tas Valmierai dos jaunu elpu. Siena kalpos ne tikai grafiti māksliniekiem, bet arī pilsētai kā jauna vieta.»

Vides objekts VA jeb Various Artists (angliski «Dažādi mākslinieki») tapis publiskās mākslas programmas «Kopā» ietvaros. Objekta autori ir Alvis Berngards, Nameda Zemīte un Zahars Ze.

GRAFITI SIENAS ATKLĀŠANĀ Vienības laukumā piedalījās Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 3. kursa audzēkņi Ivita, Dāvis un Līva (attēlā). Kamēr topošie mākslinieki radoši izpaudās, atklāšanas vārdus teica Publiskās mākslas programmas «Kopā» vadītāja Līga Lindenbauma. E. Kristiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru