Valmieras Mūzikas skolas sākumgadi. Personību un ēku likteņi. XV

- 27.Oktobris, 2021
Valmierietis
Laikrakstā

1940. gada vasara Latvijā pagāja ar padomju okupācijas varas un viņu atbalstītāju realizētajiem pārkārtojumiem, kas daudzos gadījumos bija saistīti ar represijām. Arī Valmierā represijas skāra gan pedagogus, gan audzēkņu vecākus, līdz ar to arī viņu ģimenes locekļus. Mūzikas skolas skolotājus represijas un atlaišanas no darba tieši neskāra.

Uz padomju varas realizēto pārkārtojumu viļņa mēnesi vēlāk sākās arī 1940./1941. mācību gads. Laikraksta «Liesma» 27. septembrī ievietots sludinājums: Jauns semestris Valmieras pilsētas mūzikas skolā sākas otrdien, 1. oktobrī. Skolēnu pieteikšanās klavieru, vijoles un solo dziedāšanas klasēs, kā arī tuvākas ziņas ceturtdien, 26., piektdien, 27. un sestdien, 28. septembrī, no pulksten 3 - 6 pēcpusdienā skolas kancelejā, Ziloņu ielā 7.

Līdz ar citiem valmieriešiem mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi jau ar mācību gada sākumu bija iesaistīti propagandas pasākumos. 8. oktobrī «Liesma» rakstīja: Sarkanā Valmiera Oktobra revolūcijas svētkus nolēmusi atzīmēt tik plaši, lai svētku varenumā un krāšņumā pārspētu citas pilsētas. Viena no kompartijas iecerēto grandiozo svētku sastāvdaļām bija Valmieras mūzikas skolas un Tautas Augstskolas kopīgais svinīgais akts bijušās Valmieras Valsts komercskolas zālē. 12. novembrī «Liesma» vēstīja:    

5.nov. Valmieras valsts Technikuma valstsvīru ģīmetnēm, zaļumiem, lozungiem un karogiem skaisti greznotā zālē pulcējās Valmieras mūzikas skolas un Valmieras Tautas Augstskolas audzēkņi, lai kopīgi pirmo reizi ar prieku un atklāti svinētu lielo Oktobra revolūcijas svētku 23. gada dienas atceri.(…)

FELICITA EGLĪTE, dziedāšanas skolotāja. Foto no žurnāla Atpūta, 1940.g. Nr.813.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru