Valmierietim zelta medaļa Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē

- 17.Septembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Septembra sākumā skolēnu komanda, kuru veidoja skolēni no dažādām Latvijas skolām, tiešsaistē piedalījās Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē. Kopvērtējumā tā olimpiādē ieņēma 4. vietu, piekāpjoties Krievijai, Indonēzijai un Brazīlijai. Savukārt individuālajā vērtējumā zelta medaļu ieguva Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas absolvents Emīls Krasts. 

Šobrīd jaunietis uzsācis studijas Latvijas Universitātes Datorikas fakultātē. Viņš norāda, ka iespēja piedalīties olimpiādē izcīnīta vairākos posmos, gada sākumā savas spējas pierādot novada un vēlāk arī valsts līmenī. Latvijas komandā šogad bija skolēni no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un RTU Inženierzinātņu vidusskolas. Emīls Krasts uzsver, ka nebija gaidījis tik labu iznākumu, jo gatavojies bija samērā maz, vairāk iedziļinoties tematos, kas viņu interesējuši, bet mazāk «sēdējis pie grāmatām». Gatavojoties viņš kādā Turku universitātē noklausījies kursu par makroekonomiku. Savu artavu devusi arī ekonomikas skolotāja Dace Atslēga, kas Emīlam vidusskolā mācīja ekonomiku.

EMĪLS KRASTS (pirmais no kreisās) kopā ar komandas biedriem, prezentējot kopdarbu pie Covid-19 vakcīnas cenas izstrādes politikas. Foto no Valsts izglītības un satura centra vietnes


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru