eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas
Reklāma1300 × 120 px

Šogad — tikai elektroniski!

IV

Iveta Buņķe

Autors • 29.01.2016.

Burtu izmērs

Līguma forma pieejama gan elektroniski LAD mājaslapā www.lad.gov.lv izvēlnē «Kā kļūt par EPS lietotāju», gan arī jebkurā LAD klientu apkalpošanas centrā. Aizpildītu līgumu var iesniegt gan personīgi LAD klientu centros, gan elektroniski, izmantojot elektronisko parakstu.
LAD informācijā teikts, ka pavasarī, pirms platību maksājumu iesniegšanas EPS, LAD organizēs atbalsta pasākumus lauksaimniekiem par EPS lietošanu un pieteikšanos platību maksājumiem elektroniski. Atbalstu sniegs arī Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs.
Tas nozīmē, ka novados lauksaimniekiem, kam nepieciešama palīdzība šajā jomā, talkā dosies lauku attīstības speciālisti un konsultanti.  Vai viss būs tik vienkārši? «Liesma» uzklausīja Rūjienas novada lauku attīstības speciālistes IVETAS BUŅĶES viedokli. Iveta prognozēja:
«Tā kā tagad ir noteikts, ka lauksaimniekiem pašiem personīgi LAD ir jānoslēdz  lietotāja līgums par LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmas (EPS) pakalpojumu izmantošanu un tikai tad tajā varēs pieteikties platību maksājumiem, tad, manuprāt, tieši prasība pēc personiskās klātbūtnes, līgumu noslēdzot, daļai lauksaimnieku radīs zināmas problēmas un neērtības. Zinām taču, ka tā saucamie lielie un vidējie zemnieki jau sen ir EPS pakalpojumu lietotāji un lielākajai daļai no viņiem to prasību izpildē nav sarežģījumu.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā

Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma1300 × 150 px
Reklāma1300 × 120 px