ZAAO aicina pieteikties bioloģisko atkritumu konteineriem

- 6.Februāris, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

No 2024. gada 1. februāra SIA ZAAO sper soli Eiropas Savienības un Latvijas uzstādīto mērķu virzienā samazināt apglabājamo atkritumu apjomu un savā darbības reģionā uzsāk bioloģisko atkritumu dalītas vākšanas pakalpojuma ieviešanu. Iedzīvotāji tiks aicināti slēgt līgumus par jauno pakalpojumu pašvaldību saistošajos noteikumos noteiktajās teritorijās, kurās tas ir obligāts.

No šā gada ZAAO darbības teritorijā pakalpojums ir obligāts daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem un uzņēmumiem pašvaldību saistošajos noteikumos noteiktajās teritorijās.

Valmieras novadā tas attiecas uz Valmieras, Rūjienas, Mazsalacas, Strenču un Sedas pilsētām, kā arī uz Valmiermuižu, Kaugurmuižu, Kocēniem, Brandeļiem, Skaņkalni un Naukšēniem.

Privātmāju īpašniekiem ir iespēja izvēlēties izmantot bioloģisko atkritumu konteineru vai pašiem īstenot to kompostēšanu sava īpašuma teritorijā. Ja izvēle ir par labu kompostēšanai, par savu lēmumu jāinformē ZAAO, kas veidos un uzturēs mājkompostētāju reģistru.

Uzņēmumiem dalītā vākšana ir obligāta, ja radītais bioloģisko atkritumu apjoms ir lielāks par 80 litriem nedēļā.

No šā gada 1. janvāra bioloģisko atkritumu apsaimniekošanas tarifs ir par 40% zemāks nekā sadzīves atkritumu izvešanas maksa. Ar bioloģisko atkritumu pareizu šķirošanu var būtiski samazināt sadzīves atkritumu apjomu, kas ļaus pieteikt retāku atkritumu izvešanu un samazināt izmaksas.

Līgumu slēgšana un konteineru uzstādīšana notiks pakāpeniski. Pirmie ZAAO darbības reģionā uzaicinājumu saņems Cēsu novada iedzīvotāji, jo tur jau no 2022. gada janvāra tiek īstenots bioloģisko atkritumu dalītās vākšanas pilotprojekts un daļa infrastruktūras jau ir nodrošināta. Pakāpeniski pakalpojums tiks ieviests visā ZAAO apsaimniekošanas teritorijā.

Plašāk par pakalpojumu var lasīt tīmekļa vietnē zaao.lv/bio-atkritumi/

Liesma sola arī turpmāk informēt par šī jaunā pakalpojuma aktivitātēm.

APRITĒ JAUNAS KRĀSAS KONTEINERI – BRŪNI. Īpašie bioloģisko atkritumu konteineri, kurus kopā ar atbilstoša izmēra dabai draudzīga materiāla maisiem saviem klientiem piedāvā ZAAO, ir tumši brūnā krāsā un ar ventilācijas caurumiņiem sānos. Lielie konteineri ir pieejami trijos izmēros. Pats galvenais, kas jāatceras – bioloģisko atkritumu apsaimniekošanas tarifs ir par 40% zemāks nekā sadzīves atkritumu izvešanas maksa!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru