Atgriezies turpināt labi iesākto

29.Marts, 2019
Viesis
Laikrakstā

Viņš ir 13. Saeimā ievēlētās Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētājs, tieslietu ministrs un arī Ministru prezidenta biedrs Krišjāņa Kariņa valdībā. Atgriezies Tieslietu ministrijas galvenajā kabinetā pēc sešu gadu pārtraukuma, JĀNIS BORDĀNS šodien viens pret vienu sarunā ar Liesmu.

Jums šajā valdībā bija divi izaicinājumi, tiesa, pirmais variants nesanāca... Un tomēr – kā būtu, ja būtu: no kura krēsla – premjera vai tieslietu ministra – reāli vieglāk ietekmēt kardinālus procesus valsts iekšpolitikā?

No abiem iespējams. Man vispār patīk ministra vieta – tāpēc, ka var konkrētu darbu izdarīt konkrētā jomā. Jo premjeram ministrijas nav, bet ministram ir! Premjeram vispār nav nevienas nozares tieši, tāpēc man patīk ministra amats. Otrkārt, man patīk darbs Tieslietu ministrijā tāpēc, ka es tagad varu pabeigt to, ko (Tieslietu ministrijā) iesāku pirms sešiem gadiem, es zinu, kur to lietu, kas man jāizdara, novest pa sliedēm līdz pieturai. Tas man patīk.

Pastāstiet, ko būtisku paguvāt paveikt, strādājot par tieslietu ministru Valda Dombrovska valdībā.

Jā, man ir šī vienreizējā iespēja, ka esmu atgriezies un varu novākt sava darba augļus. Vai nu labus, vai sliktus. Atkarībā no tā, ko  esmu sējis – ko pirms pieciem gadiem iesēju, to šobrīd pļauju. Kādā ziņā? Lūk, maksātnespējas administratoru jautājums. Pirms pieciem gadiem, beidzot tieslietu ministra darbu 2014. gada 22. janvārī (2012. gada jūlijs – 2014. gada janvāris G.V.), padsmit dienas pirms tam biju paguvis iesviest Saeimā likuma grozījumus, kas attiecās uz maksātnespējas administratoriem. Tur bija divi galvenie elementi – viens, ka administratori tiek pielīdzināti valsts amatpersonām, otrs, ka administratoru uzraudzība un sākotnējā sertifikācija tiek nodota no pašu maksātnespējas administratoru asociācijas atpakaļ (Tieslietu) ministrijai. Pa šiem pieciem gadiem, protams, šis regulējums ir izstrādāts, uzlabots, noslīpēts, jo pie tā piecus gadus strādāts. Un šis regulējums jau ir palaists, tā novērtējumā iesaistījās arī Starptautiskais valūtas fonds. Tad, kad es pēc darba Tieslietu ministrijā aizgāju atpakaļ uz advokatūru, mani par šiem likuma grozījumiem advokāti zākāja un vadība iesūdzēja manus Saeimā iesniegtos grozījumus Satversmes tiesā. Viņu teiktais bija apmēram tādā tekstā, ka, pirmkārt, tā nedrīkst būt, ka advokāti, kas ir administratori, vienlaikus arī pielīdzināmi valsts amatpersonām, otrkārt, viņi baidīja ar to, ja tā palikšot, tad neviens advokāts vairs nepalikšot par maksātnespējas administratoru, jo tas būšot interešu konflikts, un vispār tas esot nelikumīgi...

JĀNIS BORDĀNS. Foto no Jauns.lv


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru