Darbs ārvidē – radošs un sekmē izturību

- 30.Aprīlis, 2021
Sports
Laikrakstā

Valmieras Bērnu sporta skolā (VBSS) pārmaiņu vadīts rit sešdesmitās jubilejas gads. Septembrī veiksmīgi norisinājies skolas akreditācijas process, kolektīvam pievienojušies vairāki jaunie pedagogi, ir būtiski mainījies skolas profesionālās ievirzes sporta programmu piedāvājums, jo jūtamas pārmaiņas ieviesusi Covid-19 pandēmija. Jaunajā šī brīža ikdienā lūkojamies pozitīvi – darbs ārvidē gan skolas treneriem, gan audzēkņiem ir radošs un sekmējis izturību un veselības stiprināšanu.

Šajā mācību gadā skolas audzēkņiem un pedagogiem bijis jāpielāgojas dažādiem treniņu apstākļiem. Ņemot vērā Covid-19 pandēmiju un tās ierobežojumus, pārmaiņas mācību procesā tiek ieviestas regulāri. Mācību darbs skolā noticis gan kā ierasti klātienē, gan arī tikai attālināti vai kombinējot attālināto un klātienes darbu.

Rudenī treniņus uzsākām gandrīz kā ierasts, trenējoties grupās līdz 25 cilvēkiem gan ārvidē, gan iekštelpās. Ar jaunu ierobežojumu noteikšanu iekštelpās līdz 21. decembrim vairākos sporta veidos audzēkņiem tika nodrošinātas arī individuālās nodarbības. Jau četrus mēnešus skolas mācību-treniņu process norit tikai ārvidē, grupās līdz 10 audzēkņiem. Izņēmums ir Latvijas izlašu dalībnieki, kuriem ir iespēja trenēties arī telpās.     Pielāgojoties apstākļiem, gan audzēkņu, gan treneru darbs ir radošs. Āra treniņu apstākļi, it īpaši šī gada ziemā, bija izaicinājums, tāpat arī ierastās treniņu infrastruktūras iztrūkums. 

Pandēmija liek novērtēt ikdienas nodrošinājumu

Ierasti VBSS mācību-treniņu darbs tiek organizēts vairāk nekā desmit sporta bāzēs Valmierā. Tās ir septiņas vispārizglītojošo skolu sporta bāzes, Vidzemes Olimpiskā centra (VOC) infrastruktūra, kā arī papildu sporta bāzes: airēšanas bāze Krāces, BMX trase Avoti un Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukcijas laikā arī Rencēnu pamatskolas stadions. Noslogotākās sporta bāzes ikdienā ir VOC un Valmieras Pārgaujas sākumskola, kur ir plašāka infrastruktūra. 

Pašlaik mācību-treniņu process vairākos sporta veidos rit krasi atšķirīgi nekā ikdienā. Treniņu vietas ārvidē tiek rastas dažādās pilsētas vietās – Sajūtu parkā, Valmieras estrādes apkaimē, Putriņu mežā vai citviet pilsētvidē, kur iespējams integrēt un realizēt mācību-treniņu darbu. Treniņprocesā pedagogi izmanto kāpnes, kalniņus, pat gājēju celiņus. Iestājoties pavasarim, esam aktīvi sākuši izmantot arī skolu stadionus.

Kādā no kovidlaika treniņiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru