Jaunā katlumāja būs Rietekļa ielā 1

- 15.Novembris, 2022
Laikrakstā

27. oktobrī Valmieras novada pašvaldības domes sēdē ar deputātu lēmumu tika kardināli mainīta jaunās šķeldas katlumājas atrašanās vieta – tika atmesta iecere to būvēt Ausekļa ielā 30, par katlumājas atrašanās vietu izvēlēta adrese Rietekļa ielā 1.

Šādam lēmumam ir vairāki loģiski iemesli. Pirmkārt, saskaņā ar Valmieras pilsētas teritorijas plānojumu zemes vienībai Rietekļa ielā 1 noteikts rūpnieciskas apbūves teritorijas statuss, tādēļ nav nepieciešams izstrādāt jaunu lokālplānojumu ar mērķi grozīt zemes vienības funkcionālo zonējumu katlumājas būvniecības ieceres īstenošanai. Jau esošais teritorijas lokālplānojums ļaus ietaupīt vismaz 9 mēnešus laika, tādējādi būtiski paātrinot būvniecības procesu. Arī no ainaviskā viedokļa izvēlētā būvniecības vieta ir labāka, jo katlumāja ir tehniska būve, ko vajadzētu nomaskēt, nevis izcelt. Līdz ar katlumājas būvniecību tiks uzlabota infrastruktūra, pārbūvējot Rietekļa ielu un izbūvējot jaunas inženierkomunikācijas.

ŠEIT BRAUKS IEKŠĀ FŪRES AR ŠĶELDU. Rietekļa ielas pieslēgums Rietumu industriālajai maģistrālei jeb šajā posmā Voldemāra Baloža ielai. Te, izdarot kreiso pagriezienu (virzienā no Valmieras apvedceļa), šķeldas vedēji brauks pa Rietekļa ielu līdz pat jaunajai katlumājai. Gunta Vīksnas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru