Ko mums sola mandātu lūdzēji: AP! pret ZZS

- 31.Augusts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Šīs abas partiju apvienības – kaut viena ir valdībā, bet otra opozīcijā – patlaban atrodas neskaidras perspektīvas pozīcijās. Kaut arī reitinga skaitļi it kā liecina par drošu pārkļūšanu 5 procentu barjerai*, ir jūtams nopietns risks neko daudz vairāk nesaņemt un atjēgties Saeimas pastarīšos.

Apvienība Attīstībai/Par! diezgan braši iesāka darbu šajā valdībā. Ledaini nežēlīgā apņēmība, kādā toreizējais pašvaldību lietu ministrs Juris Pūce dzina cauri administratīvi teritoriālo reformu, izraisīja cieņu pat tajos, kas pakļuva viņa ceļā. Taču Vecrīgas caurlaides skandāls un «mazgadīgais» aizstājējs to visu izgaisināja. Tāpat muļļāšanās medicīnas nozarē (un vakcīnu skandāls) deldēja šī politspēka reputāciju.

Labais iespaids, ko radīja uzvara Rīgas domes vēlēšanās, saira, atklājot, ka vairums ievēlēto nāk no «Progresīvo partijas», un Mārtiņam Staķim kļūstot par bezpartejisko. Lai cik populārs (un apsviedīgs) ir Artis Pabriks, viņš viens nevar ievilkt Saeimā šo lielo vezumu. Ar politisku prasmi un pareizi piemeklētiem sabiedrotajiem «Latvijas attīstībai» veiksmīgi startēja pašvaldību vēlēšanās, taču tagad tā un visa A/P! riskē, ka vēlētājiem ārpus Rīgas ir visai skarbs viedoklis par ATR rezultātiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru