Latvijas mediju telpa ir maza

- 4.Marts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Runājot par Latvijas mediju telpu un par ceturtās varas attiecību ar pirmajām divām, jāteic, ka situācija mediju vidē Latvijā šobrīd ir ļoti sarežģīta.

Vienā atbildē nevaru ietvert pat pusi no tā, ko es varbūt gribētu pateikt. Lai arī mediju vide Latvijā ir ar senām tradīcijām, tai pašā laikā ne visas šīs tradīcijas spodrina spalvas žurnālistu profesijai. Jo mediju vide no pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem pēc būtības ir ne tikai augusi un attīstījusies, bet arī, pateicoties dažiem medijiem, kļuvusi toksiska. Tā ir viena no lietām, kas parādās tagad, kovida krīzes laikā, un kas šo uzticību medijiem, iespējams, mazina. Te, protams, ir mediju stratēģija, spēja saredzēt nepieciešamību stiprināt visu veidu medijus – gan elektroniskos, gan drukātos. Jo ir jābūt izpratnei. Manuprāt, šīs izpratnes trūkst, jo es vairākās intervijās esmu uzsvēris, ka stratēģiski Latvijas valsts neatkarībai šobrīd vissvarīgāk ir nodrošināt kvalitatīvu mediju daudzveidību un mediju darbību.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Guntars - 12.Marts, 2022 - 14:37

Piekrītu, jo pat ir zināms ka kāda konkrēta politiķa un CO netieši finansētā TV kanālā.. vietu uz dīvāna diskusiju raidījumos var nopirkt. Skatītājiem faktiski tiek melots. Nu tādi vietējā "Putina" gājieni, bet neviens jau neko nevar izdarīt, jo nesaprot, ka arī Latvijā šādi notiek. Auditorija klausās un tic... lai gan ar to tiek manipulēts.

Pievienot komentāru