Leģendu nakts Naukšēnu muižā

- 1.Novembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Oktobra pēdējā sestdienā, 28. oktobrī, visā Latvijā tika atzīmēta Leģendu nakts. Arī Naukšēnu muiža, tumsas ieskauta, aicināja ciemos. 

Lēnām sāka krēslot, vēl mums, pasākuma rīkotājiem, pēdējie gatavošanās darbi, bet redzam, ka jau pirms sešiem vakarā muižas teritorijā sāk iebraukt dažādi auto, nāk cilvēki, staigā. Mazliet uznāk satraukums, jo liekas, ka nepaspēsim visu izdarīt. Tieši sešos gide Una aicina sanākušos sev līdzi. 

Krietns pulciņš, ap 50 cilvēku, sāk muižas ekskursiju pils ēkas otrajā stāvā, tur iepazīstot kādu viesnīcas istabiņu, apaļā loga telpu u.c., savukārt pirmajā stāvā iepazīstas ar muižas zāli. Pagrabtelpā mazliet baisīgi, patumšs. Liekas, kaut kur varētu sagaidīt muižas spoks, bet nē – viss ir mierīgi. Ekskursantu interese ir liela, tiek uzdoti jautājumi. Lai arī muižā maz kas palicis no seniem laikiem, vienalga sajūtama senā aura un, aizverot acis, var redzēt, kā te dzīvojuši baroni fon Groti, kā šeit dzīvojuši bērni bērnunama laikā, pāraudzināšanas iestādes laikā, arodskolas laikā… Ir iespējams kādu vietu salīdzināt pēc foto­grāfijām, atmiņu stāstiem.

KONCERTĒ saksofonu ansamblis Valmieras meitenes. Vitas Keišas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru