«Mazais ērglis» dosies pasaulē pa pastu

4.Septembris, 2019
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Latvijas Pasts (LP) sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu (LDF) izdevis jaunu pastmarku, uz kuras redzams īpaši aizsargājams putns – mazais ērglis.

«Mazais ērglis» izdota 50000 eksemplāru tirāžā, tās nominālvērtība ir € 0,78, kas atbilst A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām uz Eiropas Savienības valstīm. Līdz ar pastmarku izdota arī īpaša aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes  dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

«Latvijas Pasts savos filatēlijas izdevumos vienmēr izcēlis Latvijas dabas, vēstures un kultūras vērtības, ar kurām lepoties un par kurām atgādināt ne tikai sev pašiem, bet arī visai pārējai pasaulei – jo tieši pastmarkas uz pasta sūtījumiem apceļo visdažādākās valstis. Pastmarka ar mazo ērgli būs vēl viens Latvijas vēstnesis, vēlreiz pastāstot par šo īpašo un aizsargājamo putnu,» saka  LP Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamenta direktors Edmunds Bebrišs.

LDF direktors Ģirts Strazdiņš: «Mazais ērglis ir putns, ar ko Latvija var lepoties  pat globālā mērogā, jo pie mums ligzdo aptuveni piektā daļa visas pasaules mazo ērgļu. Tāpēc ceram, ka šī pastmarka būs skaists atgādinājums par mazo ērgli kā Latvijas lepnumu un par mūsu kopīgo pienākumu saudzēt un aizsargāt šo sugu.»

Atgādināsim, ka mazais ērglis Clanga pomarina, kuram Latvija ir šīs aizsargājamās putnu sugas populācijas centrs, ir vidēja auguma plēsējputns, kura spārnu izpletums sasniedz ap 150 centimetru. Tam ir gari un plati spārni ar stūrainiem galiem un brūns spalvu tērps. Mazais ērglis ir viens no mazākajiem ērgļu saimē, pieaudzis tas kļūst aptuveni trīs, četru gadu vecumā un var dzīvot pat 20 gadu.

CEĻOJUMAM  GATAVI. Aploksne un pastmarka ar mazo ērgli.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru