Ministriju saraksta paplašināšana?

- 2.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Jaunās valdības veidošanas gaitā dienaskārtībā parādījies arī jautājums par jaunas – Enerģētikas, klimata un vides – ministrijas izveidi.

Ar ko tādu īpašu šī ministrija nodarbosies, šobrīd gan nav pateikts (lai arī ir noprotams no nosaukuma), tāpat var vienīgi minēt, cik izmaksās šīs ministrijas izveide, taču arī šādos apstākļos varbūtējā ministrija un tās izveide jau ir kļuvusi par politisko cīņu lauku.

Kas attiecas uz jautājuma praktisko (racionālo) pusi, tad argumenti par labu šādas ministrijas izveidei, protams, ir. Enerģētiskā krīze, kurss uz atjaunojamo enerģētiku, cīņa pret klimata pārmaiņām un visi ar iepriekšminēto saistītie vides aizsardzības jautājumi tomēr ir vienots komplekss, un attiecīgi ir gana loģiski, ja tas atrastos vienas, nevis dažādu ministriju pārziņā. Tiesa, tajā pašā laikā minētie argumenti ir tikai teorētiski un politiski (apmēram pēc principa, ka mēs ejam līdzi laika garam un soļojam vienā ritmā ar apvienoto Eiropu), jo nekādus aprēķinus vai citus dokumentus, kur viss būtu salikts pa plauktiņiem un kuri liecinātu, ka ministrijas izveides rezultātā parādīsies konkrēti ieguvumi, tajā skaitā finansiāli, vai ka uzlabosies pārvaldības efektivitāte, neviens nav uzrādījis.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru