Pašvaldības dalās mazo uzņēmumu atbalsta pieredzē

- 25.Maijs, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijas Pašvaldību savienības delegācija, kuras sastāvā bija arī Kocēnu novada pašvaldības domes pārstāvji — priekšsēdētājs Jānis Olmanis un priekšsēdētāja vietniece Evija Nagle, tikko atgriezusies no Itālijas, kur Casalborgonē piedalījās Eiropas Savienības programmas «Eiropa pilsoņiem» finansētā projekta «Mazie tirgi — Eiropas Savienības ekonomikas sirds» pasākumā.

Stāsta Evija Nagle: «Projekts ilgst jau vairāk nekā gadu, un tā partneri no Latvijas ir Amatas, Vecpiebalgas un Pārgaujas novada pašvaldības, kuras kopā ar uzņēmējiem piedalījušās jau vairākos projekta pasākumos, tostarp apmaiņas braucienos.

Tā kā Latvijas Pašvaldību savienība ir atsevišķs partneris, šoreiz projekta noslēdzošajā pasākumā drīkstēja braukt līdzi arī citu pašvaldību pārstāvji. Bez mums delegācijā bija arī kolēģi no Balviem, Cesvaines, Talsiem. No ārzemju pārstāvjiem kā vadošais partneris piedalījās Malta, arī Rumānija, Polija un Itālija.

Projekta mērķis — apmainīties pieredzē, kā pašvaldībām atbalstīt mikrouzņēmumus. Katra valsts prezentēja savas iestrādes, apmainījāmies viedokļiem. Kocēnu novada pašvaldības prezentācija bija par to, ko praktiski darām novadā, un tas attiecās arī uz citām Latvijas pašvaldībām, jo pārsvarā pie mums viss notiek līdzīgi. Pašvaldību savienība pozitīvi novērtēja prezentāciju, kurā stāstījām par dažādiem novadā lietotajiem biznesa atbalsta instrumentiem, piemēram, nodokļu, nekustamā īpašuma atlaidēm, infrastruktūras attīstību, sadarbības tīklu veidošanu, klāsteriem, grantu programmu. Savā prezentācijā uzsvērām, ka pašvaldības loma ir tieši veidot pievilcīgu vidi, konsultēt, atbalstīt, nodrošināt saprotamu, viegli uztveramu informāciju. To visu cenšamies darīt, lai sakārtotu tūrisma objektus un radītu vidi cilvēku piesaistei pašvaldībā, kā arī mājražotājiem un vietējiem mazajiem uzņēmējiem attīstīt biznesu un parādīt sevi, radot identitātes produktus, kas raksturīgi tieši konkrētam reģionam un pašvaldībai.

PAŠVALDĪBU SAVIENĪBAS DELEGĀCIJA ITĀLIJĀ. Pirmajā rindā no kreisās — Jānis Olmanis, pirmā no labās — Evija Nagle. Delegācijas sastāvā arī Saldus domes priekšsēdētājs Reinis Doniņš, Pašvaldību savienības ģenerālsekretāre Mudīte Priede un pārstāve Andra Rakšte, Balvu domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs un Cesvaines domes priekšsēdētājs Vilnis Špats. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru