Ugunsdzēsēju glābēji aicina ciemos

- 26.Jūlijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes un Valmieras ugunsdzēsības depo pagalmos ikvienam interesentam būs iespējams uzzināt vairāk par ugunsdrošību un pareizu rīcību ārkārtas gadījumos.

Ciemošanās laikā būs iespēja gan konsultēties, gan darboties praktiski.

Sestdien no plkst. 11 līdz plkst. 16 ikviens interesents būs gaidīts ciemos pie ugunsdzēsējiem glābējiem Tērbatas ielā 9, kur būs iespēja tuvāk iepazīt šo profesiju, iepazīties ar VUGD ugunsdzēsējiem glābējiem un tehnisko aprīkojumu, kā arī ar spēļu palīdzību apgūt dažādus drošības padomus. Plānots, ka būs arī praktiskas aktivitātes ar ūdens izmantošanu, kuras varēs izmēģināt gan lielie, gan mazie svētku dalībnieki. Ugunsdzēsēji glābēji Valmieras pilsētas svētkos atgādinās arī  par dūmu detektoru nepieciešamību mājoklī.

Plkst. 11, 12, 13, 14 un 15 notiks praktiskas demonstrācijas, kurās VUGD amatpersonas parādīs dūmu detektoru darbībā piedūmotā telpā, kā arī atbildēs uz iedzīvotāju jautājumiem. Analizējot VUGD statistiku par ugunsgrēkiem dzīvojamās ēkās, ir secināts, ka aptuveni puse ugunsgrēkos bojāgājušo miruši nevis no fiziskiem apdegumiem, bet gan no saindēšanās ar toksiskiem produktiem, kas rodas, sadegot mājoklī esošajiem sadzīves priekšmetiem un mēbelēm. Pie tam lielākā daļa bojāgājušo nosmakuši dūmos vai sadeguši, atrodoties savās guļamistabās. Praktiskais risinājums, kā samazināt šāda veida bojāgājušo skaitu, ir dzīvojamo telpu aprīkošana ar tehniskām iekārtām, kas brīdinātu cilvēkus par izcēlušos ugunsnelaimi un tādējādi ļautu tiem paspēt pamest degošās telpas. Der atgādināt, ka ugunsdrošības prasības nosaka, ka no 2020. gada 1. janvāra dūmu detektoram ir jābūt katrā mājoklī.

VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš aicina ikvienu valmierieti, bet īpaši ģimenes ar bērniem, ielūkoties ugunsdzēsēju glābēju ikdienā un atnākt ciemos, lai pārrunātu drošības jautājumus, kā arī saņemtu bezmaksas konsultācijas par ugunsdrošības jautājumiem.

ĪPAŠI ĢIMENES AR BĒRNIEM ir aicinātas ielūkoties ugunsdzēsēju glābēju ikdienā un atnākt ciemos, lai pārrunātu drošības jautājumus. Foto no redakcijas arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru