Vidzemes novada Boccia sacensībās Valmierā

- 11.Decembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau sesto gadu Valmieras Invalīdu sporta klubs (VISK) Stars S sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federāciju (LBJISF) un Valmieras Bērnu sporta skolu (VBSS) 30. novembrī rīkoja tradicionālās «Vidzemes novada Boccia sacensības 2019».

Katru gadu LBJISF rīko Latvijas Boccia spēles čempionātu. Priekšsacīkstes notiek novados, Vidzemes novadā tradicionāli februārī Cēsīs. Un tad labākās komandas startē Boccia čempionāta finālsacensībās martā Jelgavā, Ozolnieku sporta centrā.

LBJISF Boccia čempionāta nolikums ir nemainīgs jau vairākus gadus. Startē pa vienai komandai no četrām grupām (jaunākā, vecākā vecuma grupa, kustību traucējumi vai garīgās attīstības traucējumi). Sporta klubu, NVO un citu organizāciju dalībnieki kļūst vecāki vai arī neatbilst citiem kritērijiem, bet spēlēt Boccia patīk visiem! Tāpēc mēs, Stars S, uzņēmāmies rīkot šīs tradicionālās sacensības – lai ik gadu dotu iespēju mēroties spēkos, biežāk satikties un vairot dzīvesprieku un gaišas domas šajās gada nogales tumšajās dienās.

Valmieras 2. vidusskolas viesmīlīgi atvēlētajā sporta zālē tika aicinātas komandas no Cēsīm, Raiskuma, Alsviķiem, Madonas un Valmieras. Varēja dzirdēt čalas, smieklus, sveicienus, jo visiem bija prieks atkal tikties.

Sacensību gars neizpalika, un, novēlot cits citam sportisku veiksmi, visi noskaņojās spēlei. Boccia ir komandas spēle. Ir svarīgi precīzi metieni, uztrenēta roka un acumērs, neizpaliek arī kāds veiksmes procents. Sastrādājoties komandā, mācāmies būt kapteiņi, izstrādāt spēles stratēģiju un taktiku, laikus atbalstīt un uzmundrināt cits citu, likt lietā pacietību un savaldīšanos. Un pats svarīgākais – priecāties par citu sasniegumiem!

Spēle norisinājās trīs laukumos jaunākajā vecuma grupā un divās apakšgrupās vecākajiem. Tika veikta izloze vecākajās grupās. Spēles pēc LBJISF Boccia noteikumiem tiesāja pieredzējuši tiesneši – Gita Timaškova (Raiskums), Gunita Šīrante (Valmiera), Sarmīte Ulanovska (Valmiera), paldies par godam paveikto darbu!

Rezultāti šogad: jaunākajā vecuma grupā 1. vietu izcīnīja Raiskuma I komanda. 2. vieta Valmieras I komandai. Debitanti šajā spēlē – Daniels Semerovs, Edgars Stepanovs, Rolands Bērziņš – suminām! 3. vieta Cēsu I komandai.

Vecākajiem 1. apakšgrupā 1. vietu izcīnīja Raiskuma II komanda, 2. vieta Valmieras aprūpes centra «Stropiņš» komandai (Arta Pence, Helmuts Točs, Andris Brolišs). 3. vieta Valmieras komandai (Artūrs Maksimenko, Dainis Grīnbergs, Kristaps Bogdanovs).

Vecāko 2. apakšgrupā 1. vietu izcīnīja Alsviķu I komanda, 2. vieta Valmieras komandai (Elvis Vītols, Roberts Jurka, Ričards Matjušenoks), 3. vieta Valmieras komandai (Silga Trumpe, Indulis Jākabsons, Dzintars Kreicbergs).

Uzvarētāji un visi dalībnieki saņēma īpaši šim pasākumam sagatavotas medaļas un diplomus no Valmieras Bērnu sporta skolas, kā arī Ziemassvētku piemiņas balvas, bet šoreiz tādas, ko dāvāt citiem!

Protams, rezultāts ir svarīgs. Ne mazāk svarīgs ir arī pats process – vienojot visus dalībniekus emocionāli, radot kopības sajūtu un prieku par ik mirkli, kas pavadīts draugu un domubiedru sabiedrībā. Katram no mums ir savs ceļš veicams – pasākumi, kad tiekamies, ir kā pietura, kur varam analizēt savu prasmju izaugsmi, būt ārpus savas ikdienas komforta zonas, varam rast emocionāli pozitīvo piepildījumu.

VISK Stars S pateicas Valmieras pašvaldībai, Valmieras 2. vidusskolai, Valmieras PII «Buratino», VBSS, brīvprātīgajiem, audzēkņu vecākiem un ikvienam, kas ir šajā laikā gaišās domās un ar labestību sirdī.

KOPBILDĒ visas sacensībās piedalījušās komandas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru