Zīmolam «IBSĒNU paipalas» – «Novada Garšas» sudrabs

- 27.Oktobris, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Septembrī Rīgā, Āgenskalna tirgū, «Novada Garšas» sezonas noslēguma pasākumā deviņi Valmieras novada mājražotāji, uzņēmēji saņēma medaļas pārtikas kvalitātes konkursā.

Viņu vidū ar sudraba medaļu apbalvots Valmieras novada Rencēnu pagasta zemnieku saimniecībā «IBSENI» ar zīmolu «IBSĒNU paipalas» ražotais «Paipalu olas lečo». Plašāk par to sarunā ar zīmola izveidotāju, mājražotāju SINTIJU PUTENI-CUKMACI.

Sena mājvieta ar diženu vārdu

Sākot interviju, nevaru Sintijai nepajautāt, vai viņai ir zināms, kāpēc gan kādai mājai Latvijas laukos, konkrēti Lizdēnos, ir izvēlēts skandināvu nosaukums. Atbilde patīkami pārsteidza: 

«Lai arī šajā senajā, skaistajā mājvietā un stiprajā dzimtā esmu ienācēja, jo tur ieprecējos, tomēr no ģimenes nostāstiem zinu, ka laikā, kad lauku mājas tika pie nosaukumiem, saimniecības aizsācējs vecvectēvs bija izvēlējies turpmāk savu dzīves vietu dēvēt slavenā norvēģu dramaturga Henrika Juhana Ibsena uzvārdā, jo vecvectēvs, kopjot zemi, bija arī aizrāvies ar diženā rakstnieka daiļ­radi.

SADARBĪBA. Raitas Cukmaces (no kreisās) un Sintijas Putenes-Cukmaces koptais vairāku šķirņu paipalu ganāmpulks aug, un reizē ar to palielinās arī veselīgo produktu klāsts.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru