Ierēdņu "šlagbomis" zaļajai enerģētikai

- 10.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Mūsu valstī gluži vai nacionālā tautsaimniecības politikas īpatnība ir jebkuru puslīdz naudīgu un ekonomiski sakarīgu procesu vispirms palaist pilnīgā pašplūsmā, pa šo laiku ļaujot kārtīgi ar lielo karoti no jaunās bļodas pasmelties lēmējvarai pietuvinātiem fiksā biznesa darboņiem, lai pēc tam – jau ar striktu likuma burtu – šo pašu procesu apliktu ar tādām lamatām, kuras atsit vēlēšanos šajā biznesā iesaistīties pavisam godprātīgiem uzņēmējiem.

Nupat kaut kādu līdzīgu virzību attiecīgie dienesti taisās piedot saules enerģijas izmantošanas biznesam. Plānotās izmaiņas likumdošanā varētu nobremzēt lētākas zaļās enerģijas un energoneatkarības projektu īstenošanu mūsu valstī vēl vismaz uz kādu pusotru gadu.

Kā zināms, vismaz Zemgalē uzņēmīgi ļaudis jau laikus bija aizsituši visas nopietnās saules paneļu parku izvietošanas vietas. Vairumā gadījumu ne jau tāpēc, lai paši tur kaut ko būvētu, lielākoties – lai par naudu kādam pārdotu šo iespēju darboties konkrētā vietā. Jo saules paneļu parku jebkurā pļavā nebūvēsi – tuvumā jābūt infrastruktūrai, kura gatava šo saules saražoto elektroenerģiju paņemt.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru