Jau trīsdesmit gadus kopā ar lauksaimniekiem

- 27.Janvāris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centram (LLKC) šā gada 1. februārī aprit 30. gadskārta. Valmieras konsultāciju birojs gluži kā pulksteņa mehānisms strādā sazobē ar vēl 26 birojiem Latvijas reģionos un centra speciālistu komandu Ozolniekos.

Tā ir ne tikai vienas pakalpojumu struktūras, bet gan visas atjaunotās Latvijas lauksaimniecības izaugsmes vēsture, jo šie gadi ir nesaraujami saistīti ar problēmu risinājumiem piena un gaļas lopkopībā, graudkopībā, cūkkopībā, aitkopībā, bioloģiskajā lauksaimniecībā, lauku tūrismā un vēl citās, ar lauksaimniecību nesaistītās uzņēmējdarbības jomās. Attālinātā sarunā ar LLKC Valmieras un Valkas biroju vadītāju DAIGU SILIŅU mēģinājām izveidot nelielu atskatu uz paveikto.

Kā izdevās nokomplektēt profesionālu komandu? Vai kāds no tās vēl ir ierindā? Cik liela komanda ir pašlaik? Kādi ir galvenie pakalpojumu veidi?

LLKC izveidošana bija vairāku gadu pasākums. Mūsu rīcībā ir ļoti svarīgs dokuments – Pavēle Nr.19, kuru 1991. gada 31. janvārī izdeva atjaunotās Latvijas pirmais lauksaimniecības ministrs Dainis Ģēģers, un tajā ir teikts: «Latvijas Republikas agrārās reformas praktiskās īstenošanas un zemnieku saimniecībām paredzētās konsultatīvās darbības paplašināšanas nolūkā pavēlu: reorganizēt Latvijas agrorūpnieciskā kompleksa Ekonomikas zinātniskās pētniecības institūta Lauksaimniecības konsultāciju centra darbu, noteikt, ka Latvijas Lauksaimniecības konsultāciju centrs (LLKC) turpmāk darbojas kā patstāvīga budžeta organizācija. Izveidot katrā rajonā konsultāciju biroju ar juridiskas personas tiesībām, savu zīmogu un kontu bankā.» Tā tika dots starts jaunajam uzņēmumam, kas tuvāko divu gadu laikā izveidoja reģionālos birojus katrā rajona centra pilsētā. 

VASARAS SKOLĀ. Valmieras un Valkas biroja komanda un atbalsta grupa saliedēšanās pasākumā 2019. gadā pie Kāla ezera. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru