Par sadzīves atkritumu izvešanas biežumu

21.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

12. maijā stājās spēkā jauni Valmieras pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi «Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Valmieras pilsētā», kas paredz iespēju individuālajām Valmieras mājsaimniecībām, kam noslēgts līgums par dalītu atkritumu vākšanu, apsaimniekotājs SIA «ZAAO» drīkst samazināt nešķiroto atkritumu izvešanas biežumu.

Valmieras pašvaldības pārstāve Līga Bieziņa komentē: «Individuālo dzīvojamo māju īpašnieku pienākums ir slēgt līgumu ar apsaimniekotāju par īpašumā radīto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, ņemot vērā īpašumā faktiski radīto sadzīves atkritumu daudzumu (apjomu), bet ne retāk kā sešas reizes gadā. Taču, ja tiek noslēgts līgums par iesaistīšanos atkritumu dalītā savākšanas sistēmā un tiek nodrošināta īpašumā radīto atkritumu (plastmasa, papīra, metāla, stikla iepakojums) dalīta savākšana, ZAAO drīkst samazināt nešķiroto sadzīves atkritumu izvešanas biežumu. Šādā gadījumā ZAAO var noteikt, ka atkritumu izvešana notiek divas reizes retāk.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
veide - 22.Maijs, 2020 - 10:35

Laupītāji, kuri pierēķinās je ko pie rēķina. Ja nav atkritumu, vienalga jāmaksā par sešām reizēm. UN nav jau arī ar ko piepildīt šķirošanas konteineru, jo vienkārši nav atkritumu tik daudz.

Pievienot komentāru