"Patria ražotne" – Latvijas un Eiropas drošībai

- 28.Maijs, 2024
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Piektdien ap pusdienlaiku bijušā Valmieras gaļas kombināta teritorijā, klātesot Latvijas un Somijas augstākajām amatpersonām, svinīgi tika atklāta 6×6 bruņumašīnu Patria rūpnīca, bet vēl pirms svinīgajām uzrunām un tradicionālās lentes griešanas ceremonijas preses un TV pārstāvji tika izvadāti pa ražotni nelielā ekskursijā, kuru vadīja SIA Defence Partnership Latvia un Patria Latvia valdes priekšsēdētājs Uģis Romanovs.

Viņš atklāja, ka kopuzņēmums dibināts 2020. gadā, tā ražošanas process no korpusa līdz gatavai mašīnai tiek organizēts piecās fāzēs. Lielākā daļa metāla detaļu ražotas Latvijā – korpusi Rīgas uzņēmumā EMJ Metāls, bet pārējās detaļas piegādā vēl seši Latvijas uzņēmumi, tostarp arī Valmieras Metaro.

Lēnām tiek sakārtots nākamais – testēšanas posms. Topošajā blakus ēkā būs peldu testēšanas baseins, tāpat būs testēšana bezceļu apstākļos un maksimālo ātrumu pārbaude uz normāliem ceļiem, vai viss kārtīgi turas kopā. Gadā iespējams uzbūvēt 80 mašīnas (tīrais roku darbs), strādājot vienā maiņā. Valsts pasūtījums – 30 bruņumašīnas gadā, šogad tas ir nelielāks – 25. Jautāts, vai uzsāktā tiesvedība pret Valmieras pašvaldību nevar bremzēt tālākos procesus, Uģa Romanova atbilde bija konkrēta un pārliecinoša: «Nav nekādu apgrūtinājumu, varam darīt visu, ko esam ieplānojuši, īres un nomas līgumi ir spēkā, un es neredzu nekādu risku, kas to kaut kādā veidā varētu pārtraukt.»

VĒSTURISKS BRĪDIS – Patria ražotni Valmierā atklājot, lenti griež Esa Rautalinko (no kreisās), Peteri Orpo, Evika Siliņa, Andris Sprūds un Jānis Baiks. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru