Priekpilnas dienas ezermalā

- 22.Jūlijs, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

«Boršča bērni un draugi Vaidavā» – tāds bija divu nedēļu ilgas Ukrainas kara bēgļu bērniem organizētas nometnes nosaukums. Bērni atrada jaunus draugus, sapazinās, atpūtās un jūtas labāk. 

Ņemot vērā situāciju Ukrainā, Latviju par savu mītnes zemi izvēlējušies daudzi Ukrainas civiliedzīvotāji. It īpaši bērniem un jauniešiem ir nepieciešams atbalsts veiksmīgākai integrācijai un patstāvības nostiprināšanai, lai septembrī varētu sākt vai turpināt skolas gaitas. 

Katru dienu izzina Latviju 

Lai veicinātu ukraiņu bērnu integrāciju, kā arī rastu iespējas viņiem socializēties, Latvijā tiek rīkotas dažādas vasaras nometnes, un boršča bērnu nometnei bija šis pats virsuzdevums. Atliek vien cerēt, ka pašlaik pa Rīgu, Jūrmalu, Valmieru skraida par apmēram pussimt laimīgu bērnu un pusaudžu vairāk. 

«Bērni ir sajūsmā. Blakus ūdens, ezers, jo dzīvojam tepat mūsu zaļajā mājā. Visi esam tik apmierināti,» sacīja viena no nometnes vadītājām Olga Buženko, stāstot, ka nometnes laikā bērni pabijuši daudzviet, daudz arī redzējuši un piedzīvojuši, daudz mācījušies un labi atpūtušies. 

«Bijām Valmierā, tur trošu ceļš pār Gauju bērniem ļoti patika, mežs, Sajūtu parks, jā, tieši tas. Viņi kā mazi mērkaķīši tur vairākkārt ložņāja un mājup nedevās,» smejas Olga, piebilstot, ka ne mazāk interesantas nometnes dalībniekiem bijušas nodarbības: Vaidavas keramikā, kur paši centušies izveidot māla šķīvīšus, spēlēta kokle, ukulele, mutes harmonikas ezera krastā, turpat peldējušies un mācījušies supot.

PATEIKT PALDIES ir jāmāk, un nometnes «Boršča bērni un draugi Vaidavā» dalībniekiem tas ļoti labi izdevās. Viņi vietējiem un atbalstītājiem uzdāvināja koncertu. Šajā bildē tiek dziedāta un dejota «Stefania» no Kalush Orchestra. I. Kalniņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru