Sportā ar talantu vien nepietiek

- 10.Septembris, 2021
Viesis
Laikrakstā

Šovasar tikpat gadu, cik nupat Valmieras sporta skolai, apritēja tās direktorei LĪGAI DZENEI, taču publicēt garāku sarunu ar viņu to­brīd nedrīkstēja: tā kā Līga kandidēja pašvaldību vēlēšanās no Jaunās Vienotības saraksta, šādu interviju KNAB kontroles dienesti uzskatītu par politisko reklāmu. Tagad vēlēšanas laimīgi garām un mierīgu sirdi varam jubilārei šo parādu atdot.

Par ko tu sapņoji savas aktīvās sporta karjeras laikā – ja pareizi atceros, tālumā lēci aiz 6 m atzīmes un simtiņu skrēji ātrāk par 12 sekundēm.

Tā bija, jo man patika tas, ko darīju. Patika  treniņi un adrenalīns, ko sniedza starti sacensībās.  Biju ļoti centīga,  daudz darba ieguldīju treniņos. Uz katrām sacensībām gatavojos nopietni, lai uzlabotu savus personiskos  rekordus.  Tika izcīnītas uzvaras un godalgotas vietas dažādās sacensībās gan sprintā, gan tāllēkšanā, taču mana sportistes karjera bija Padomju Savienības laikos. Lai tiktu PSRS izlasē, jālec bija pusmetru tālāk.  Labi apzinājos, ka, lai arī ātruma īpašības bija, mans augums diemžēl nav piemērots izcilam vieglatlētam, tāpēc viens no maniem mērķiem bija sasniegt sporta meistara normu (6,25m) tāllēkšanā. Sporta klasifikācija mainījās ik pa četriem gadiem, un tad, kad sasniedzu rezultātu 6,30 m, normatīvs bija  paaugstināts. Pēc šodienas klasifikācijas mans mērķis būtu sasniegts. 

Kad tu saprati, ka arī būsi trenere?

Mana mamma bija mediķe, viņas iespaidā interesējos par medicīnu.  Sākotnēji  bija doma mācīties par sporta ārsti Tartu universitātē, bet pirmajā piegājienā netiku uzņemta. Turpināju trenēties, sacensības, nometnes – tā bija ikdiena, un gada laikā manas domas mainījās par labu  Fiziskās kultūras institūtam, tagadējai Sporta pedagoģijas akadēmijai.

LĪGA DZENE un sporta skolas audzēkņu izcīnītie kausi. Ārijas Romanovskas foto.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Arnis - 12.Septembris, 2021 - 09:21

Paldies, Līga! Paldies, ka ir tādi cilvēki kā Jūs! Izlasīju laikrakstā pilnu rakstu 2x. Nu, tik daudz pozitīvisma devu nebiju ilgi saņēmis! Optimisms, labsirdība un dzīves gudrības apvienojums! Veiksmi turpmāk!

Pievienot komentāru