Vai ATR veiktās «okupācijas» dokumentēšana?

- 26.Jūnijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Saulgriežu svētku atnesto bezrūpības burvību, to pacilājumu un skurbumu esam godam izbaudījuši. Mēs atgriežamies ikdienā – pie bažām par vīrusa «otro vilni» un pie Administratīvi teritoriālās reformas likumā no jauna pārzīmētās Latvijas.

Valsts prezidents pirmdien uzskatīja par nepieciešamu izteikt diezgan kategorisku kritiku par pašvaldību pārkārtošanu. Viņaprāt, to nevar uzskatīt par laba reformu procesa paraugu. Tāpēc jaunās robežas nav «akmenī iecirstas». Tāpat Egils Levits norāda – ja kāda pašvaldība vai vietējā kopiena uzskata, ka palikusi pienācīgi nesa­klausīta, tai ir iespēja vērsties Satversmes tiesā.

Tomēr, uz visu šo neraugoties, Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu valsts galva ir izsludinājis. Kā rūdīts jurists un pietiekami prasmīgs politiķis Levits diezgan skaidri apzinās: nekādi pārmetumi Saeimai un Jurim Pūcem nenorobežos viņu pašu no atbildības par tik ļoti nepopulāro reformu. Reitinga saglabāšanas vārdā – neviens to viņam nepārmestu! – Valsts prezidents varētu arī mazdrusciņ patielēties, «mazgāt rokas nevainībā»: demonstratīvi (pirms tam klusām atvainojoties Saeimas priekšsēdei un premjeram) atmest likumu atpakaļ Saeimai pārstrādāšanai, lai vēlāk to izsludinātu jau «spiestā kārtā».


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru