"Valmieras stikla šķiedra": no inženieru kļūdas līdz eksporta flagmanim

- 1.Augusts, 2023
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Katram uzņēmumam ir savs stāsts, kas nepaliek tikai vēsturnieku atmiņās un grāmatu lappusēs, bet gan turpina dzīvot līdzi cauri laikiem, atgādinot par vērtībām, kas ieliktas uzņēmuma pamatos.

Kaut gan akciju sabiedrības Valmieras stikla šķiedra pirmsākumi, kā izrādās, bija gluži nejauši un šķietamas inženieru kļūdas dēļ, 60 gadu laikā tapis skaidrs, ka nekas nenotiek tāpat vien – šodien Latvija var lepoties ar konkurētspējīgu, tehnoloģiski attīstītu un uz ilgtspējīgu izaugsmi vērstu eksporta līderi, kam ir būtiska loma gan valsts ekonomikas, gan reģiona labklājības uzlabošanā. 

No pamatu ielikšanas līdz deviņdesmito gadu krīzei

Akciju sabiedrības Valmieras stikla šķiedra stāsts aizsākās tālajā 1959. gada septembrī, kad tika uzsākts darbs pie rūpnīcas būvniecības. Kā runā vēstures liecības, galvenais iemesls celtniecībai tieši Valmierā esot bijis brīvais darbaspēks, kā arī uzņēmuma darbībai nepieciešamo izejvielu – kvarca smilšu, kaļķakmens un dolomīta – ieguves vietas netālu esošajās pilsētās. Lai gan vēlāk tapa skaidrs, ka apkārtnē esošie derīgie izrakteņi stikla šķiedras ražošanai tomēr nebūs īsti piemēroti, Valmiera un valmierieši tāpat bija ieguvēji, jo projekts ietvēra arī sociālo jomu attīstīšanu pilsētā.

VĒSTURE. Augustā un septembrī Vecpuišu parkā Valmierā būs skatāma fotogrāfiju izstāde ar akciju sabiedrības Valmieras stikla šķiedra stāstu 60 gadu garumā. Ielūkojies – varbūt arī Tev ir sava loma uzņēmuma stāstā? Foto no Valmieras stikla šķiedras arhīva

 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru