Vidzemes Augstskola pārrunā sadarbību ar Baltijas Aizsardzības koledžu

- 21.Marts, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas vadība piektdien, 15. martā, tikās ar Baltijas aizsardzības koledžas (Baltic Defence College (BALTDEFCOL)) pārstāvjiem, pārrunājot abu institūciju sadarbību.

Sarunā par konkrētiem sadarbības virzieniem studiju un pētniecības jomā piedalījās aizsardzības un drošības jomas eksperti – Baltijas Aizsardzības koledžas komandants, ģenerālmajors Andis Dilāns, dekāns Dr. Zdzislaw Sliwa, komandanta biroja vadītāja, maj. Liene Rozenberga, kā arī NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vecākais eksperts, pulkvežleitnants Māris Tūtins, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štāba priekšnieks plt. Guntars Strazdītis.

Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš atzina, ka abām institūcijām ir ļoti augsts sadarbības potenciāls vairākos virzienos, ieskaitot studiju procesu, pētniecību un infrastruktūras koplietošanu.

Sarunā ViA pārstāvēja arī administratīvā prorektore Iveta Putniņa, Informācijas tehnoloģiju studiju virziena vadītāja vietnieks studiju programmā «Kiberdrošības inženierija» Ivars Majors, SIA «Vidzemes TV» valdes priekšsēdētājs un ViA Multimediju laboratorijas vadītājs Ingemārs Vekteris, kā arī Komunikācijas, mediju un pārvaldības studiju virziena direktore Agnese Dāvidsone.

Vidzemes Augstskola dibināta 1996. gadā un 2001. gadā ieguva valsts augstskolas statusu. 2002. gadā tika akreditēta uz nenoteiktu laiku. ViA piedāvā 16 kvalitatīvas un elastīgas studiju programmas koledžas, bakalaura, maģistra un doktora līmenī, kurās veiksmīgi tiek līdzsvarota teorija un prakse. Tās tiek pielāgotas aktuālām sabiedrības vajadzībām un pārmaiņām darba tirgū. Studiju kvalitāti nodrošina pieredzējuši un profesionāli mācībspēki.

Baltijas Aizsardzības koledža dibināta 1999. gada 25. februārī Tartu, Igaunijā, ar mērķi nodrošināt virsnieku un aizsardzības nozarē strādājošo ierēdņu kopīgu apmācību pēc vienotiem standartiem. Koledžas mācību plāns ir saskaņots ar NATO mācību metodiku un procedūrām, tādējādi veicinot Baltijas valstu bruņoto spēku pilnvērtīgāku sadarbību ar sabiedrotajiem. BALTDEFCOL augsto kvalitāti nodrošina militārie un aizsardzības speciālisti no Baltijas un citām NATO un ES valstīm.

PAR TURPMĀKO SADARBĪBU. No kreisās:  Baltijas Aizsardzības koledžas komandants, ģenerālmajors Andis  Dilāns un Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru