eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas

Beramais siers un makaroni – produkcija ar lielu pievienoto vērtību

Māra Rone

Autors • 07.08.2019.

Beramais siers un makaroni – produkcija ar lielu pievienoto vērtību
Burtu izmērs
Beramais siers un makaroni – produkcija ar lielu pievienoto vērtību

Goda vietā mammas foto

Ierodoties nelielajā, bet moderni iekārtotajā un aprīkotajā ražotnes ēkā un saimnieku pavadībā izstaigājot gan ražošanas, gan arī produkcijas prezentācijas telpas, birojā goda vietā pamanījām kādas sievietes foto. Redzot mūsu interesi, ražotnes vadītājs Ilmārs teica: «Tas ir manas mammas Marijas foto! Tā bija viņas ideja un vīzija ierīkot Raunā pašiem savu nelielu ražotni, kurā taptu «Zaļais siers».  Un tā, pateicoties Marijas neatlaidībai, 2006. gadā te arī viss sākās – mazā, pamatīgos krūmos ieaugušā būdiņā – pamestā noliktavā ar iebrukušu jumtu. Izcirtām krūmus, visu sakopām atbilstoši pārtikas ražošanas prasībām un radījām paši sev darba vietas. Es pirms tam, pametot studijas un dažādus darbus strādājot, biju krustu šķērsu vai visu Eiropu izbraukājis. Ieguvu vērtīgu pieredzi un arī atziņu, ka ir tomēr jāatgriežas dzimtajā pusē, jo laime jau nav tajā naudā, bet gan tajā vietā, kur tu dzīvo. Paklausot mammas iniciatīvai, bez īpašām ambīcijām, taču pamazām vien un mērķtiecīgi mūsu ģimenes uzņēmums attīstījās.  Joprojām augam, un, mūsuprāt, ir tikai apsveicami, ka līdz šim, savu ražotni attīstot, esam iztikuši bez kredītsaistībām. Tā ir neatkarība un rīcības brīvība! Liels ieguvums ir arī Zanes iesaistīšanās ģimenes biznesā, jo tieši Zane ir tā, kas lieliski prot produktu parādīt gan tūristiem un pircējiem, gan arī plašajā mediju un interneta vidē. Zanes māka skatīties līdzi laikam un vadošajām dizaina tendencēm veidojusi pavisam jaunu mūsu produkcijas vizuālo tēlu. Arī Zanes ideja par makaronu darbnīcu tūristu grupām guvusi necerēti lielu atsaucību. Tā mēs popularizējam ne tikai savu uzņēmumu, bet arī visu Raunas novadu.»

TANDĒMS. Zane un Ilmārs Ceriņi pie trīsmetrīgā produkcijas prezentācijas galda nenoliedz, ka, raugoties nākotnē, galdu atkal nāksies pagarināt. Alekseja Koziņeca foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā

E-avīze no 8,00 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Jaunākie

  1. Apmaksātā publikācija 24.08.2026.

    Jumta renovācija vai jauna jumta izbūve – kvalitatīvs jumts sākas ar pareizo izvēli

  2. Kultūra un izklaide 21.08.2026.

    Fotoizstāde aicina paskatīties plašāk un vērīgāk

  3. Kultūra un izklaide 21.08.2026.

    Kokles skaņas vieno cilvēkus no dažādām pasaules malām

  4. Uzņēmējdarbība 21.08.2026.

    Jaunumi no ZAAO

  5. Nedēļas nogale 21.08.2026.

    Līču skolas līkločos

  6. Viedokļi 21.08.2026.

    Latvijā dzīvojam «bez problēmām»

  7. Viedokļi 21.08.2026.

    Ekspedīcija kapsētā. Ar mistikas klātbūtni

  8. Pilsētās un novados 21.08.2026.

    Mākslinieki ziedo gleznas Valmieras pansionātam

  9. Viesis 21.08.2026.

    Dziedāt un dziedināties

  10. Sports 21.08.2026.

    Valmieras regbija klubam “Fēnikss” bronza Latvijas čempionātā!

Populārākie

  1. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    Salacas garšas Mazsalacā

  2. Nedēļas nogale 21.08.2026.

    Līču skolas līkločos

  3. Vēsturē 18.08.2026.

    Pabeigta senā Rīgas – Valkas – Tērbatas lielceļa Latvijas posma vēsturisko krogu apzināšana un izpēte

  4. Kultūra un izklaide 18.08.2026.

    «Jāiet ir tautās!» – 96 gadus vecais «Zelta ritmu» dalībnieks atklāj savu dzīvesprieka recepti

  5. Mūsu drošībai 19.08.2026.

    Iepazīst bruņutehnikas ražošanu un izmantošanu

  6. Projekts 18.08.2026.

    Inovāciju fonds – būtisks finanšu instruments Zaļā kursa mērķu sasniegšanai

  7. Izglītība 18.08.2026.

    Diasporas jauniešu personības izaugsmes nometne «Olimpiskais kvants 2026»

  8. Viedokļi 18.08.2026.

    Septiņas profesijas,kas izturēs mākslīgāintelekta laikmetu

  9. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    Noslēgušies būvdarbi un turpinās mācību vides aprīkošana četrās Valmieras novada skolās

  10. Pilsētās un novados 21.08.2026.

    Mākslinieki ziedo gleznas Valmieras pansionātam