eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas

Lai būtu zināšanas, izaugsme un konkurētspēja

Māra Rone

Autors • 14.08.2019.

Lai būtu zināšanas, izaugsme un konkurētspēja
Burtu izmērs
Lai būtu zināšanas, izaugsme un konkurētspēja

Pasaulē, kā zināms, govju izstādēm ir gadiem koptas tradīcijas. Latvijā tās vēl tikai veidojas.  LHA «Nākotnes zvaigzne 2019» pasākums sastāv no divām daļām: pirmajā notiek jauno piensaimnieku sacensības, bet otrajā, ko dēvē arī par ciltsdarba vērtējumu, pēc eksterjera nosaka labākos uz izstādi atvestos šķirnes dzīvniekus. Šajā fotoreportāžā piedāvājam nelielu ieskatu jauno piensaimnieku šovā. Par izstādē godalgotajām telēm un govīm informēsim turpmāk.

Līderim ringā jābūt gandrīz vai neredzamam.

Jauno piensaimnieku sacensības atklāja, ļoti labi vadīja un tiesneša ringā runāto skatītājiem tulkoja biedrības «Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācija» valdes priekšsēdētāja, Beverīnas novada Kauguru pagasta z/s «Vītoliņi» saimniece IEVA RUTKOVSKA.

Savā uzrunā klātesošajiem viņa teica: «Jau otro gadu Latvijas lauksaimniekus aicinām uz Burtniekiem, kur biedrības vienā no gada nozīmīgākajiem notikumiem – LHA šovā  rādām, kas esam un uz ko ejam. Lielu uzmanību pasākumā veltām jaunajai paaudzei, tātad – mūsu nākotnei! Jauno piensaimnieku sacensību mērķis ir izglītot un apmācīt bērnus un jauniešus. Aizsākums šim mērķtiecīgajam darbam ir 2016. gadā, kad pirmo reizi piecus Latvijas jauniešus aizvedām uz Eiropas jauno piensaimnieku skolu. Pēc tam ik gadu mūsu valsts jaunieši ir bijuši šā pasākuma dalībnieki, un arī šogad jau ceturto gadu šā šova kopvērtējuma septiņi labākie jaunieši iegūst iespēju Latviju pārstāvēt Eiropas jauno piensaimnieku skolā (EYBS) Beļģijā.

FINĀLISTI. Sacensību noslēgumā pēc vairāku stundu saspringta darba astoņi labākie jaunieši kopā ar dzīvniekiem un Ievu Rutkovsku (no kreisās), Tamāšu Seboku un arī šova apbalvošanas ceremoniju balvu pasniedzēju Princesi (tāda ir pasaules šovu kārtība!) Elīnu Freimani ( no labās). Alekseja Koziņeca foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā

E-avīze no 8,00 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Populārākie

  1. Pilsētās un novados 04.08.2026.

    Aizvadītas mājas kafejnīcu dienas

  2. Projekts 05.08.2026.

    Māja no salmu paneļiem šodien ir realitāte

  3. Pilsētās un novados 05.08.2026.

    Rūjienas aptiekai – 185

  4. Pilsētās un novados 05.08.2026.

    Krāšņi un skanīgi aizvadīti Rūjienas pilsētas svētki

  5. Pilsētās un novados 05.08.2026.

    Izstādes Rūjienas Izstāžu zālē

  6. Pilsētās un novados 04.08.2026.

    Kabatā divvirzienu biļete

  7. Viedokļi 05.08.2026.

    Mediju vide mākslīgā intelekta laikmetā: cīņa par realitāti, uzticēšanos un cilvēku domāšanu

  8. Pilsētās un novados 04.08.2026.

    Ražas sezonai sākums ir labs

  9. Projekts 04.08.2026.

    Energoefektīvs – labāks un lētāks dzīvošanai

  10. Dzīvesstils 07.08.2026.

    Komsi – čau-čau puika no Somijas. Ik vasaru Valmierā