eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas

Vērtētājs ir skatītājs

EL

Elīna Kristiņa

Autors • 11.04.2019.

Vērtētājs ir skatītājs
Burtu izmērs
Vērtētājs ir skatītājs

Limbažu Ausekļa teātris šogad atzīmēs savu 130 gadu pastāvēšanu un ir viens no vecākajiem amatieru teātriem Latvijā. Tā rašanās saistīta ar Saviesīgās biedrības nodibināšanu 1884. gadā. Tā paša gada izskaņā 16. decembrī jau izrādīti divi viencēliena uzvedumi – «Viss kārtībā» un «Zaļumos».

Gatavošanās jubilejai

«Nav bijis laika gatavoties, vēl izrādes ir jānodod (Rūdolfa Blaumaņa «Ļaunais gars»). Mums ir ikdienas darbs. Jubilejai pieslēgsimies pēc tam. Mums vēl līdz tam ir ļoti daudz visādu darbu – jānoorganizē festivāls «Spēlesprieks» jūlijā, jābrauc uz amatieru teātru salidojumu Alūksnē, pēc tam jāuzņem Sidnejas latviešu teātris, tad ir pilsētas svētki, un tikai decembrī ir jubileja.  Līdz tam vēl ir tik daudz darba!» – uz Liesmas jautājumu, vai jau uzsākta gatavošanās svētkiem gada izskaņā, atbild Limbažu Ausekļa teātra režisore INTA KALNIŅA.

Pašiem sava vietiņa

Limbažu Ausekļa teātris apdzīvo Teātra māju, kuras uzturēšanā palīdz Limbažu novada pašvaldība. Līdz ar to nāk arī saistības, bet kolektīvs drīzāk to uzskata par godu – palīdzēt pasākumu tapšanā, piemēram, pilsētas svētkos. «Mēs vairs pārāk nebraukājam apkārt, kā savulaik. Tas neatmaksājas, mums pašiem ir jānopelna nauda un pašiem sevi jāuztur – ne tā, ka pavisam, bet izrāžu sagatavošana un nodošana ir pašu spēkiem,» skaidro Inta Kalniņa.

Kā iet?

Pagājušajā nedēļā Liesma vēroja dokumentālo izrādi «Kā iet?», kuru teātra kolektīvs skatītājiem rādīja sesto reizi. Dokumentālās izrādes režisors ir Didzis Jonovs. «Spēlē tie aktieri, kas to paši vēlējās. Izrādē ir stāsti par dažādām izjūtām, par personiskajām sajūtām, kādas cilvēkam ir bijušas. Tas nav literārs materiāls, bet pašu veidots,» izrādes konceptu skaidro Inta Kalniņa.

Tās pamatā ir cilvēku stāsti no viņu pašu atmiņām par dažādām sajūtām – labi, brīnums, es pats – aktieri dalījās gan savos priecīgajos brīžos, gan arī skumīgajos un baiļpilnajos, ļaujot skatītājam būt klāt. Amatierteātris atnācējus veda sajūtu ceļojumā.

Mijiedarbība

Limbažu Ausekļa teātris gan pats organizē dažādus festivālus, gan apmeklē tos citviet. Režisore to raksturo kā labu iespēju gūt jaunu pieredzi, smelties idejas un satikties ar citiem kolektīviem.

Limbažos ik otro gadu tiek organizēts starptautiskais amatieru teātru festivāls «Spēlesprieks». Šogad tas norisināsies no 12. līdz 14. jūlijam. Pieteikšanās vēl līdz 1. maijam. Inta Kalniņa norādīja, ka pagaidām no Valmieras puses kolektīvi nav pieteikušies, ir saņemti pieteikumi no Valkas, Saldus un Liepājas, kā arī plānots, ka viesosies sadraudzības kolektīvi no Lietuvas, Krievijas, Gruzijas.

KĀ IET? Viens no dokumentālās izrādes stāstiem bija par trejmāsiņu šķiršanos un alkām pēc ierastajām un mīļajām sarunām ar viņām.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā

E-avīze no 8,00 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Populārākie

  1. Pilsētās un novados 04.08.2026.

    Aizvadītas mājas kafejnīcu dienas

  2. Projekts 05.08.2026.

    Māja no salmu paneļiem šodien ir realitāte

  3. Pilsētās un novados 05.08.2026.

    Rūjienas aptiekai – 185

  4. Pilsētās un novados 05.08.2026.

    Krāšņi un skanīgi aizvadīti Rūjienas pilsētas svētki

  5. Pilsētās un novados 05.08.2026.

    Izstādes Rūjienas Izstāžu zālē

  6. Pilsētās un novados 04.08.2026.

    Kabatā divvirzienu biļete

  7. Viedokļi 05.08.2026.

    Mediju vide mākslīgā intelekta laikmetā: cīņa par realitāti, uzticēšanos un cilvēku domāšanu

  8. Dzīvesstils 07.08.2026.

    Komsi – čau-čau puika no Somijas. Ik vasaru Valmierā

  9. Pilsētās un novados 04.08.2026.

    Ražas sezonai sākums ir labs

  10. Projekts 04.08.2026.

    Energoefektīvs – labāks un lētāks dzīvošanai