PROJEKTS

Valmiermuiža: reāli plāni tuvākajai desmitgadei

- 17.Aprīlis, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Iesākumam pats sāls par vienu no Latvijā visplašākajiem mūsdienas piedzīvojušajiem muižu kompleksiem, ko savā 2022. gadā Jelgavas tipogrāfijā nodrukātajā grāmatā Valmiermuiža teicis Dr. art. Jānis Kalnačs: «Valmiermuižas ēku kompleksu, izņemot abus pils pamatkorpusus, Lēvenšterni izveidoja 19. gadsimtā.

Sena pērle Salacas krastā

- 16.Aprīlis, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Iedomājieties, ka ir 1804. gads. Salisburga. Nevajag iztēloties pat laiku, bet sajūtu. Tur Salaca, muiža un līdzās tās kompleksam ir saslieti linu statiņi. Tāda fotogrāfija, drīzāk jau palielināts divu gadsimtu sens ikdienas dzīves attēls ir saglabāts Mazsalacas muzejā. Muzejā, kas aizņem šīs pašas Salisburgas pils pirmo stāvu.

Budenbrokas muižas stāsti

- 10.Aprīlis, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Atskats vēsturē

«Budenbrokas muiža, kura šobrīd sanāk Valmieras novadā, atrodas starp divām, pavisam noteikti dzirdētām un lielām muižām - Dikļu muižu un Ozolu muiža. Budenbroka sākotnēji 16. gadsimtā saukusies Skuju – Pālēnu muiža un radusies pateicoties Koskulu dzimtai, kura darbojusies Ozolu muižā, jo kuram gan baronam tajā laikā ir tikai viena muiža?

Sēļu muiža kā kultūrvieta novadā

- 9.Aprīlis, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Skatoties vēsturē, pirmās ziņas par Sēļu muižu saistāmas ar 1561. gadu – zīmīgo pārmaiņu gadu. Livonijas ordeņa mestrs Rīgas arhibīskaps un Livonijas bruņniecības pārstāvji zvērējuši uzticību Polijas karalim Sigismundam II Augustam.

Vislielākā nozīme ir attieksmei

- 3.Aprīlis, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Valsts vides dienesta (VVD) Vidzemes reģionālās vides pārvaldes Piesārņojuma kontroles daļas vadītāja ILZE LUIKA darba gaitas VVD uzsāka pirms gandrīz 20 gadiem un karjeras laikā uzkrājusi gan zināšanas, gan pieredzi, kas ļauj viņai novērtēt pārmaiņas sabiedrības attieksmē, likumdošanā un arī vides aizsardzības jomā kopumā, tāpēc sarunā ar viņu apspriedām aktualitātes un analizējām problēmas.

Nevis sašust, bet iet un darīt!

- 3.Aprīlis, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Madonietis Gatis Gailītis videi draudzīgi dzīvo gadiem ilgi. Viņš uzskata – sargāt un kopt dabu, kurā dzīvojam, ir pašsaprotami un rūpēties par to ir ikviena Latvijas iedzīvotāja primārais uzdevums. Kopā ar meitu un viņas draugiem Gatis vairākkārt ir iesaistījies vides sakopšanā, ar savu iniciatīvu padarot tīrāku apkārtni sev un citiem.

Kopīgs darbs dod labumu visiem

- 3.Aprīlis, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Klimatu mēs ietekmējam ar savām ikdienas darbībām, piemēram, to pašu pērno lapu dedzināšanu pavasaros. Tā ir ne tikai nevēlama, bet administratīvi sodāma rīcība. Sagrābtās lapas nedrīkst vest arī uz mežu, jo tās satur ekosistēmai neparedzētas vielas un šādi var nodarīt postu.

Jāmācās ķieģeli izgatavot no jauna

- 26.Marts, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

No šosejas virskārtas nofrēzēts vecais asfalts var vēlreiz noderēt ceļu būvē, tāpat nojaucamai ēkai katru ķieģeli var rūpīgi atlikt malā. “Pirmais mums nebūtu jāmeklē ekonomiskais vai saimnieciskais labums, bet jādara tāpēc, ka tas ir atbildīgi un ilgtspējīgi. Tie ir atslēgas vārdi jebkuram centienam aprites ekonomikas virzienā, skaidrojot nepieciešamību pārstrādāt un otrreiz izmantot būvniecības atkritumus, uzsver Latvijas Būvuzņēmēju apvienības pārstāve Brigita Vīksne.

Lādētāju mudžeklis atšķetināts

- 26.Marts, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

2022. gada rudenī Eiropas Parlaments atbalstīja tiesību aktu, kas ļauj Eiropas Savienības (ES) patērētājiem visas savas elektroniskās ierīces uzlādēt ar viena tipa lādētāju. Līdz šī gada beigām visiem mobilajiem tālruņiem, planšetdatoriem un kamerām, ko pārdod ES, jābūt aprīkotiem ar "USB C" tipa uzlādes pieslēgvietu. Savukārt no 2026. gada pavasara šī prasība attieksies arī uz klēpjdatoriem.

Ļauj mantām nonākt īstajās rokās

- 26.Marts, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Kā padarīt lietas ilgmūžīgas, ir viens no lielākajiem mūsdienu izaicinājumiem. Diemžēl pat tās preces, ko iegādājamies ar garantiju, vajadzības gadījumā tiek vienkārši nomainītas pret jaunām, tās labo reti. Lai milzīgo patēriņu mazinātu kaut uz pusi, ir pieejami dažādi maiņas punkti, kur lietām varam dot jaunu dzīvi. Tikai pašiem jāvēlas to darīt!

Ideja, padoms, rezultāts

- 26.Marts, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Noslēgumam tuvojas Mediju atbalsta fonda atbalstītā projekta «Mēs paši» rakstu sērija «Esi vesels!». Šajā reizē, turpinot aizsākto sarunu ar Novada pašvaldības Sporta pārvaldes vadītāju RIHARDU ZALTI, neliels ieskats veselības veicināšanas iespējās Valmieras novadā.

Jāņa Daliņa stadions – vadošā vieglatlētikas bāze Baltijā

- 20.Marts, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Viens no faktoriem, ar ko izceļas Jāņa Daliņa stadions, ir tā atrašanās vieta. Reti kur stadions ir nomaļus no pilsētas augstceltnēm, automašīnu radītiem sastrēgumiem un apmeklētājiem ļauj sajust brango priežu spēku un līkumotās Gaujas tuvumu. 2021. gada augustā tika pabeigta Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukcija, iegūstot mūsdienīgu vieglatlētikas bāzi. Par stadiona ikdienu, profesionālu sportistu un valmieriešu iespējām to izmantot saruna ar Jāņa Daliņa stadiona vadītāju MEGIJU STALBERGU.

57 sporta klubi – nopietna saimniecība!

- 19.Marts, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Valmieras novads Latvijā, iespējams, ir viens no sportiskākajiem. Galu galā mums pat starptautisku atpazīstamību regulāri nodrošina BMX braucēji uzreiz no diviem Valmieras klubiem, turpat arī futbolisti, basketbolisti, florbolisti, hokejisti, vieglatlēti, peldētāji, airēšanas slalomisti, tenisisti, badmintonisti... Par situāciju kopumā novadā vislabāk informētais cilvēks, protams, ir RIHARDS ZALTE, Valmieras novada pašvaldības Sporta pārvaldes vadītājs.

Mācās visas paaudzes

- 13.Marts, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

SIA "ZAAO" dabas un tehnoloģiju parks “Urda” izglītības iestādēm, darba kolektīviem un interešu grupām piedāvā mācības par vidi un vidē. Te atrodas aprites ekonomikas centrs “Daibe” (atkritumu poligons). Arī pieaugušie var doties izzinošā izpētes braucienā, piedalīties atkritumu šķirošanas meistarklasē.

Gaujas augštece jāatklāj

- 13.Marts, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Pirms deviņiem gadiem Gaujas aizsardzības aktīvistu grupa kopā ar Jaunpiebalgas novada domi nodibināja Gaujas fondu. Gadu gaitā dažādi pasākumi, praktiskas aktivitātes saistījušas ne tikai jaunpiebaldzēnus.

Mērķi var sasniegt maziem solīšiem

- 13.Marts, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Cēsīs netālu no dzelzceļa stacijas, blakus bibliotēkai jau četrus gadus darbojas beziepakojuma veikals "Ieber.lv". Saimniece Agnese Gaidelione pastāsta, ka pašiem ideja par šādu veikalu ļoti patikusi, un zaļais dzīvesveids, vides saudzēšana taču ikvienam ir svarīga.

Veselības vērtību liek priekšplānā

- 12.Marts, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Vidzemes slimnīcā ir pieejamas ārstu speciālistu konsultācijas un pakalpojumi, kas palīdz stiprināt, uzlabot veselību vai to atgūt pēc nopietnām saslimšanām. Lielākais atbalsta resurss novada un visa reģiona pacientiem ir Vidzemes rehabilitācijas centrs.

Jaunā centra būvniecība turpinās

- 12.Marts, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Projekts paredz Rehabilitācijas centra būtisku paplašināšanu, lai varētu nodrošināt medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu gan ambulatorajiem, gan stacionāra pacientiem. Projektu plānots pabeigt 2024. gada nogalē. Projekta ietvaros plānots izbūvēt epidemioloģiskām prasībām atbilstošas vingrošanas zāles, speciālistu kabinetus, ūdens dziedniecības zonu, fizioterapijas procedūru telpas, medicīniskās masāžas kabinetu, sensorās un sāls istabas, saunas telpas un citas pakalpojumu sniegšanai nepieciešamās telpas.

Esi kustīgs – būsi veselīgāks!

- 6.Marts, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Jau gadu desmitiem pamatoti lepojamies ar Valmieras Sporta skolas audzēkņu sasniegumiem ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas un pasaules mēroga sacensībās. Par to, vai ar sportošanu iespējams uzlabot veselību, uz sarunu aicināju Valmieras Sporta skolas direktori Līgu Dzeni, viņas vietnieci izglītības jomā Ivetu Grunti-Dinsbergu, interešu programmas bērniem ar īpašām vajadzībām īstenotājas Sarmīti Ulanovsku un Sandru Vilni.